تازه ترین
خانه » اخبار » آخرین اقدامات نیروهای متبرع خوزستان در نوسازی حرم حضرت زینب(س)
آخرین اقدامات نیروهای متبرع خوزستان در نوسازی حرم حضرت زینب(س)

آخرین اقدامات نیروهای متبرع خوزستان در نوسازی حرم حضرت زینب(س)


IMG-20160503-WA0015معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از آخرین اقدامات ستاد و نیروهای متبرع استان در حرم مطهر حضرت زینب(س) گفت.

اسدالله قاسمی، معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو باخبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)از خوزستان، با اشاره به حضور یک ماهه خود به عنوان مسئول دوره‌ای پروژه مرمت و نوسازی حرم حضرت زینب(س) در سوریه گفت: طی این مدت اقداماتی در راستای مرمت و نوسازی حرم با حضور نیروهای متبرع خوزستان انجام شد.

وی اظهار کرد: از جمله این اقدامات، شستشو و رفوگری فرش‌های دست‌باف حرم مطهر بود. در سال ۹۴ مردم خوزستان یک دستگاه قالیشویی به حرم اهدا کردند و قالی‌هایی که بیش از ۵۰ سال شستشو نشده بود، شستشو و در صورت نیاز رفوگری شد. همچنین به منظور نگهداری صحیح فرش‌ها، سیستمی بلبرینگی تعبیه شد که فرش‌ها از آسیب و گردوغبار مصون باشند.

قاسمی ادامه داد: یکی دیگر از کارها نصب کاشی‌‌های معرق گلدسته حرم حضرت بود. گلدسته حرم در سال ۹۲ آسیب دید که پس از واگذاری پروژه به ستاد استان، کار نقشه‌برداری و قالب‌بندی خشت‌های آسیب‌دیده انجام شد و پس از مرمت، به حرم انتقال داده شد. تاکنون ۱۷ قطعه به متراژ ۱۵ مترمربع بر روی گلدسته نصب شده‌اند و کار همچنان ادامه دارد.

معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: در این مدت حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر تشیع از این پروژه بازدید و در جریان عملکرد ستاد بازسازی استان قرار گرفت و جهت حمایت از پروژه اعلام آمادگی کرد.

وی یکی از دیگر اقدامات انجام شده در حرم مطهر را تعویض ساعت‌های گلدسته و درب‌های حرم عنوان کرد و گفت: ساعت‌های حرم بیش از ۴۰ سال بود که نصب شد و آسیب‌دیده بودند. این ساعت‌ها مکانیکی بودند، ترتیب داده شد با حضور نیروی متخصص از مشهد این ساعت‌ها الکترونیکی شوند که ظرف ۲ هفته آینده به سوریه منتقل می‌شوند.

قاسمی تعمیر ماشین‌های کف‌شوی حرم به منظور شستشوی صحن‌های حرم و شستشوی فرش‌های حرم حضرت رقیه(س) را از دیگر اقدامات انجام شده نیروهای متبرع خوزستانی در عتبات مقدسه سوریه عنوان کرد.

معاون اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان خاطرنشان کرد: نیروهای حاضر در این پروژه همه از نیروهای متبرع هستند که در مقابل خدمات خود هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند. همه نیروها با تمام وجود و با علاقه‌مندی تمام در این پروژه خدمت می‌کنند و علاوه بر انجام وظیفه تعیین شده، با رغبت در انجام کارهای دیگر نیز مشارکت می‌‌کنند.

وی گفت: با وجود خطری که در این منطقه وجود دارد، نیروهای متبرع خود را در محضر حضرت زینب(س) می‌بینند، از این رو با علاقه کار می‌کنند. امیدواریم با فروکش کردن درگیری‌ها در سوریه و حضور زوار، منطقه زینبیه حرم بیش از پیش حال و هوای یک شهر زیارتی را به خود بگیرد.

منبع:ایکنا

 

 

یک نظر

  1. هاشمي نور

    خداوند شما عزیزان را که به خدمت کردن بی بی حضرت زینب افتخار می کنید را حفظ کند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال