تازه ترین
خانه » اخبار » آغاز صدور پروانه‌ موکب‌های اربعین ۹۸/ افزایش تعداد موکب‌های ایرانی
آغاز صدور پروانه‌ موکب‌های اربعین ۹۸/ افزایش تعداد موکب‌های ایرانی

آغاز صدور پروانه‌ موکب‌های اربعین ۹۸/ افزایش تعداد موکب‌های ایرانی

خبرگزاری ایکنا/خبرنگار: خانم ایرجی- معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز صدور پروانه فعالیت موکب‌های اربعین ۹۸ خبر داد و گفت: تعداد موکب‌های ایرانی امسال بیش از سال گذشته خواهد بود.

یوسف افضلی در گفت‌‌و‌گو با ایکنا؛ از آغاز صدور پروانه فعالیت موکب‌های اربعین سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون هزار و ۸۶۵ موکب، درخواست دریافت پروانه فعالیت در اربعین ۹۸ را ارائه کرده‌اند و با توجه به اینکه تا شهریورماه، سامانه درخواست مجوز فعالیت موکب‌داران فعال است، پیش‌بینی می‌کنیم بیش از دو هزار و ۴۰۰ موکب‌دار ثبت‌نام کنند.

آغاز صدور پروانه‌ موکب‌های اربعین ۹۸/ افزایش تعداد موکب‌های ایرانی افضلی در پاسخ به این سؤال که با توجه به پیش‌بینی افزایش زائران اربعین، تعداد موکب‌ها نیز باید بیش از سال گذشته باشد؟ گفت: پیش‌بینی افزایش یک و نیم برابری خدمات اسکان و سه برابری خدمات تغذیه انجام شده است؛ سال گذشته دو هزار و ۸۰ پروانه فعالیت صادر شد و امسال قطعاً این تعداد بیشتر خواهد شد.

وی در خصوص زمان آغاز فعالیت موکب‌های اربعین گفت: زمان دقیق هنوز مشخص نیست اما در پروتکلی که منعقد شده است از ۱۰ تا پایان صفر باید خدمات ارائه شود.

بر همین اساس مردم می‌توانند در این فاصله زمانی برای حضور در مراسم برنامه‌ریزی کنند تا سبب ازدحام در مرزها نشوند.

افضلی به گرمای هوا در زمان برگزاری مراسم اربعین نیز اشاره و تصریح کرد: به دلیل گرمای هوا باید موکب‌ها برنامه‌ریزی دقیقی برای نگهداری مواد غذایی و همراه داشتن آب کافی انجام دهند تا مشکلی بروز نکند.

وی در پاسخ به این سؤال که موکب‌داران اربعین از چه نوع بیمه‌ای استفاده می‌کنند؟ گفت: بیمه اربعین بیمه‌ای کلی است و موکب‌داران هم شامل همان بیمه عموم مردم می‌شوند، اما تجهیزات و ماشین آنها جداگانه بیمه می‌شود.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در پایان سخنان خود از تکمیل ۹۲ درصدی صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف و آماده شدن این صحن برای پذیرایی از زائران اربعین خبر داد و گفت: صحن در دست ساخت عقیله بنی‌هاشم در کربلای معلی نیز امسال پذیرای ۲۵ تا ۳۰ هزار زائر اربعین خواهد بود.

منبع:http://fa.atabat.org

هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود برای پذیرایی از زایرین اربعین حسینی می توانند به شماره حساب ۱- ۹۰۳۸۳- ۴۲- ۲۱۴۵ بانک انصار و همچنین شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۱۴۷۱۴۱۴ واریز نمایند.

ضمناً برای مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها: 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

جاری۰۷/ ۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰ بانک سپه 

 کارت ۵۸۹۲۱۰۷۰۰۰۰۱۴۴۸۳ بانک سپه 

جاری ۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸/۳۱ بانک کوثر

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری 10/1463506/7 بانک رسالت شعبه مرکزی اهواز

جاری ۷۶۱۵۳۰۴۹۹۰۶۳۷۱۰ مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

شماره شبا بانک انصار ۳۹۰۶۳۰۲۱۴۳۰۵۴۰۷۱۱۱۲۲۲۰۱۰

شماره شبا بانک سپه ۵۷۰۱۵۰۰۰۰۰۰۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰۰۷

شماره شبا پست بانک ۳۱۰۲۱۰۰۰۵۶۳۲۹۹۵۵۷۶۳۴۱۰۰۱

شماره شبا بانک کوثر ۱۴۰۷۳۰۰۰۰۰۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸۳۱

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و سپس دکمه تماس.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و سپس دکمه تماس.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و سپس دکمه تماس.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و سپس دکمه تماس.

عملیات با موفقیت به پایان می رسد.

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر در شهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا در صورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.   

                                                                                     والسلام

 

“معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال