تازه ترین
خانه » اخبار » آماده سازی یک هزار موکب در مسیرهای منتهی به چذابه و شلمچه
آماده سازی یک هزار موکب در مسیرهای منتهی به چذابه و شلمچه

آماده سازی یک هزار موکب در مسیرهای منتهی به چذابه و شلمچه


رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان گفت:برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی یک هزار موکب در اطراف گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه و مسیرهای منتهی به این پایانه ها توسط مردم برپا می شود.
حجت الاسلام سیدمحمود موسوی افزود: ساخت و ساز دایمی ۳۰۰موکب در چذابه با واگذاری زمین به صورت ۵۰ ساله از ۲ ماه پیش شروع شده و هم اکنون در مراحل پایانی است.
وی گفت: در مرز شلمچه نیز ۳۰۰موکب در حال ساخت و ساز است که طبق برنامه تا پیش از ماه صفر آماده سازی می شود ضمن آنکه احداث ۴۰۰ موکب نیز در مسیرهای منتهی به ۲ مرز چذابه و شلمچه به صورت کاملا مردمی آغاز شده است.
حجت الاسلام موسوی افزود: همه مواکب بین راهی و مواکب اطراف پایانه های مرزی چذابه و شلمچه برای اسکان خواهران وبرادران زائر به صورت مجزا فراهم شده و در صورت کمبود جا برای اسکان ، از منازل مردم محل، که آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اند استفاده خواهد شد.
رییس کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان ادامه داد: محل استقرار مواکب مردمی دارای امکانات آب سالم و بهداشتی ، فاضلاب ، برق و روشنایی و جاده دسترسی است و همه امکانات مورد نیاز زائران در ایام اربعین حسینی توسط مردم و هیات های مذهبی تامین خواهد شد.
وی افزود: از تجارب سال های گذشته برای خدمت رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی استفاده خواهد شد.
به گفته وی برای استقرار ۶۰موکب از خوزستان در شهرها و مسیرهای منتهی به کربلا و نجف در خاک عراق نیز برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: هزینه انجام آیین های اربعین حسینی در گذرگاه مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و مرز شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر توسط مردم ، هیات های مذهبی و واقفان تامین می شود و هیچ اعتبار دولتی در این خصوص استفاده نخواهد نشد.
حجت الاسلام موسوی گفت: با توجه به تجارب سال های گذشته ، بیشتر مواکب در مرزهای چذابه و شلمچه پس از اربعین به کار خود پایان می دهند، اما امسال چند موکب برای پذیرایی و اسکان موقت زائران همچنان به خدمان رسانی به زائران ادامه خواهند داد.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال