تازه ترین
خانه » اخبار » آمادگی صدور پروانه برای بیش از ۱۰۰۰موکب خوزستانی
آمادگی صدور پروانه برای بیش از ۱۰۰۰موکب خوزستانی

آمادگی صدور پروانه برای بیش از ۱۰۰۰موکب خوزستانی


مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان خبر داد

آمادگی صدور پروانه برای بیش از ۱۰۰۰موکب/ بیشترین پروانه های صادر شده مواکب مربوط به اهواز است

مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با بیان اینکه ما آمادگی صدور پروانه برای بیش از یک هزار موکب اربعین حسینی در خوزستان را داریم، عنوان کرد: بیشترین پروانه های صادره به ترتیب مربوط به شهرهای اهوازبا ۴۵ پروانه، حمیدیه با ۲۱ پروانه، دشت آزادگان با ۱۹پروانه، شهرستان کارون با ۱۳پروانه ، شهرستان هویزه با ۱۰پروانه و چند شهر دیگر که در مجموع۱۱ پروانه صادر شده است.

 

حجت السلام والمسلمین سیدمحمود موسوی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: مراسم اربعین حسینی نهضت و حرکت حماسی و ارزشی مردمی است، که بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین حسینی ،کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه و با هدف ساماندهی امور و جلوگیری از هدر رفت نذورات و ارتقاء سطح خدمت رسانی به زائران تشکیل و مسوولیت آن به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته قریب به ۷۰۰ موکب در دو پایانه مرزی و مسیرهای بین راهی به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کرده اند.

مسؤول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان، از کلیه مدیران مواکب، خیرین و هیات های مذهبی متقاضی برپایی موکب درخواست کرد: هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام و تشکیل پروند برای دریافت پروانه اقدام کنند.

موسوی توضیح داد:  از مجموع پرونده های ارسالی به مرکز جهت صدور پروانه، تعداد ۱۱۹ پروانه صادر و تحویل گرفته شد و مابقی نیز در روزهای آینده اقدام خواهد شد.

وی  با بیان اینکه ما آمادگی صدور پروانه برای بیش از یک هزار موکب اربعین حسینی در خوزستان را داریم، عنوان کرد: بیشترین پروانه های صادره به ترتیب مربوط به شهرهای اهوازبا ۴۵ پروانه، حمیدیه با ۲۱ پروانه، دشت آزادگان با ۱۹پروانه، شهرستان کارون با ۱۳پروانه ، شهرستان هویزه با ۱۰پروانه و چند شهر دیگر که در مجموع۱۱ پروانه صادر شده است.

موسوی در خصوص مزایای اخذ پروانه برای مواکب بیان کرد: به موکب‌های دارای پروانه، تسهیلات ویژه‌ای در زمینه تامین زمین، ارائه خدمات زیربنایی مانند آب و فاضلاب، برق و برای مواکب داخل عراق شرایط ویژه نقل و انتقالات گمرکی، انبار دائمی و ویزای خادمی ارائه می شود.

وی از مدیران مواکب، خیرین و هیات های مذهبی متقاضی برپایی موکب درخواست کرد:  هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام و تشکیل پرونده برای دریافت پروانه اقدام کنند، تا خادمین آنها در ستاد بازسازی عتبات عالیات بتوانند در فرصت مناسب فرآیند جانمایی، تدارک زمین، تامین زیرساخت‌ها و امور مربوط به هماهنگی با دولت عراق(ویژه مواکب داخل عراق) را انجام دهند.

مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پایان با بیان اینکه بیشترین تشکیل پرونده برای صدور پروانه موکب مربوط به شهرستان اهواز با بیش از ۱۰۰فقره بوده است، ابراز امیدواری کرد: همه مواکب استان تا قبل از ماه محرم پروانه موکب خود را دریافت کنند.
منبع:فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال