تازه ترین
خانه » اخبار » اجرای پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی به دست متخصصان ایرانی

اجرای پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی به دست متخصصان ایرانی

پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی با همت کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ما شاء ا… بختیاری مدیر پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی گفت: با همت کارشناسان و متخصصان ستاد بازسازی عتبات، پروژه تامین آب حرم مطهر امیرالمومنین(ع) و شهر قدیم نجف(اطراف حرم) به‌منظور رفاه حال زائران و مجاوران در حال اجراست.

وی با اعلام خبر اتمام عملیات لوله‌گذاری این طرح افزود: براساس این پروژه، آب از مخزن اصلی شهر نجف درفاصله ۵ کیلیومتری در لوله‌های با قطر یک هزار میلیمتر به سمت حرم مطهر امام علی(ع) و منطقه اطراف آن منتقل می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه میزان آب ورودی(db) این سیستم،  ۳هزارمترمکعب در ساعت است، اظهار کرد: از این میزان ۵۰درصد برای مصارف منطقه شهر قدیم نجف و ۵۰ درصد دیگر برای تامین آب صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در مرحله لوله‌گذاری بدلیل وجود تاسیسات زیرساخت شهری با مشکلات فنی بسیاری روبرو بودیم گفت: طراحی این پروژه به‌دست مهندسان و کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت گرفته و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب تهران نقش اصلی را در اجرای عملیات لوله‌گذاری داشتند.

بختیاری پیش‌بینی کرد پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی با اتصال به موتورخانه مخزن اصلی شهر نجف در عید فطر امسال به بهره برداری برسد.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال