تازه ترین
خانه » اخبار » اجرای ۱۸۰پروژه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات
اجرای ۱۸۰پروژه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات

اجرای ۱۸۰پروژه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات

n3066574-4937850

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰ پروژه بازسازی عتبات عالیات در شهرهای زیارتی کشور عراق توسط این ستاد اجرا شده است.

به گزارش ر,وابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مسعود شوشتری در نشست شورای اداری استان هرمزگان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: پروژه بیمارستان امام سجاد (ع) که توسط این ستاد احداث شده روز پنجم ماه شعبان سال جاری در کربلا افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ سال از آغاز فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در کشور می گذرد، عنوان کرد: این ستاد ۳۱ دفتر در استان ها و چهار دفتر نیز در شهرهای نجف، سامرا، کاظمین و کربلا در کشور عراق دارد.

وی ادامه داد: جمع آوری متمرکز نذورات مردمی از جمله اهداف تشکیل این ستاد بوده است و تاکنون بیش از ۱۸۰ پروژه بازسازی عتبات عالیات در شهرهای زیارتی کشور عراق توسط این ستاد اجرا شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور افزود: امروز وارد پروژه های توسعه ای حرم ها شده‌ایم که مهمترین آنها پروژه صحن حضرت فاطمه زهرا (س) با زیربنای ۲۲۰ هزار متر مربع در نجف اشرف است که طراحی آن توسط مهندسان ایرانی صورت گرفته است.

شوشتری تصریح کرد: دیگر پروژه مهم درحال اجرا احداث صحن عقیله بنی هاشم (س) به عنوان بخشی از طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا با زیربنای ۱۶۰ هزار متر مربع است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور خاطرنشان کرد: بزرگترین گنبد جهان تشیع نیز برای حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا ساخته شده است.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال