تازه ترین
خانه » اخبار » اختصاصی/خوزستانی ها؛ بارگاه حضرت زینب(س) در دمشق را بازسازی می کنند+تصاویر
اختصاصی/خوزستانی ها؛ بارگاه حضرت زینب(س) در دمشق را بازسازی می کنند+تصاویر

اختصاصی/خوزستانی ها؛ بارگاه حضرت زینب(س) در دمشق را بازسازی می کنند+تصاویر

  

 
 
مهمانسرای حرم عقیله بنی هاشم بزودی افتتاح می شود
 
خوزستانی ها کار بازسازی گلدسته ها و کاشی کاری های گنبد و حرم مطهر حضرت زنیب(س) را آغاز کردند.
 
مرید عالی محمودی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری رضوی در خوزستان، با اعلام این خبر گفت: پروژه بازسازی آستان مقدس حضرت زینب (س) از سال ۹۳ آغاز شده که تا کنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است.
وی افزود: آثار برجای مانده از دوران جنگ در حرم مطهر حضرت زینب(س) از بین می رود و حرم مطهر به شکلی زیبا و در خور شان آن بانوی بزرگوار درخواهد آمد.
محمودی اظهار داشت: در این پروژه مردم خیر و نیکوکار استان خوزستان مشارکت ویژه ای داشتند که کار کاشی کاری گنبد حرم مطهر حضرت زینب(س) با مشارکت و همت مردمان این خطه انجام می شود.
وی با اشاره به ساخت مضیف و مهمانسرای حرم حضرت زینب(س) اظهار کرد: سالن غذاخوری حرم مطهر عقیله بنی هاشم(س) در راستای پذیرایی از زوار و دریافت نذورات مردمی به زودی راه اندازی خواهد شد که تا کنون بیش از ۴۰ درصد از آن پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیر بازسازی آستان مقدس حضرت زینب (س)، با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در حرم مطهر حضرت زینب(س) گفت: برای مفروش کردن حرم حضرت زینب(س) بافت فرش های دستبافت به هنرمندان کاشانی سفارش داده شده است.
وی افزود: تهیه فرش های با کیفیت از کاشان، تهیه دستگاه های  قالیشویی، نصب سیستم آتش نشانی و اطفاء حریق در ۵۰ نقطه حرم، مسقف سازی هر ۴ گوشه آستان مقدس و نصب ایزوگام به متراژ ۷۰۰۰ مترمربع  در کلیه محیط های آستان مقدس زینبی از دیگر اقداماتی است که در حرم حضرت زینب(س) در حال انجام است.
 
منبع:خبرگزاری رضوی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال