تازه ترین
خانه » اخبار » اعزام هشتمین گروه نیروهای فنی خوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)
اعزام هشتمین گروه نیروهای فنی خوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)

اعزام هشتمین گروه نیروهای فنی خوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)

85879551721420303228532346حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی این ستاد بیان داشتند: 7 نفر از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی به منظور بازسازی حرم حضرت زینب(س)، یکم آبان93 عازم سوریه شدند.

موسوی افزود:هشتمین گروه از نیروهای فنی وماهر خوزستانی شامل 7 نفر در امور عمرانی و تاسیسات ساختمانی به صورت افتخاری به منظور مرمت و بازسازی نقاط آسیب‌دیده حرم حضرت زینب(س)، امروز پنج شنبه یکم آبان93 عازم کشور سوریه شدند.

از ابتدای امسال بازسازی و مرمت نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) در کشور سوریه به ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شده و تاکنون این ستاد 50 نفر از نیروهای فنی و ماهر را اعزام کرده است.

خاطر نشان می سازد طی یکی دوسال گذشته براثرحملات تروریست های تکفیری به حرم مطهر حضرت زینب(س)، آسیب هایی به گنبد، گلدسته ها، درب های بزرگ و درب ها، پنجره ها، حفاظهای فولادی پنجره ها، توری های پنجره رواق ها، تاسیسات برودتی و حرارتی، ژنراتورهای بزرگ تولید برق، سقف مصلی، کاشی کاری ها و سنگ کاری بدنه و کف صحن و… وارد شد.

دراولین گام به منظور بررسی، شناسایی و برآورد کارشناسی خسارات وآسیبهای وارده این ستاد اقدامات لازم را انجام دادند و اولین گروه از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی درخردادماه 93 شروع به کار کردند و بحمدالله در طول این مدت اقدامات خیلی خوب و بزرگی به انجام رسیده است.

ازجمله اینکه در این مدت  اقدامات ذیل به انجام رسیده است: 1- بازسازی کامل سقف مصلی.  2- تعویض قطعات سیستم های برودتی و حرارتی حرم و مصلی.  3- راه اندازی و رفع نقص همراه با تعویض قطعات ژنراتورهای برق حرم و مصلی. 4- بازسازی کامل و نیم پلی استرکاری درب بزرگ شمالی حرم 5- بازسازی 2 عدد کتیبه سردرب بزرگ. 6- بازسازی و نیم پلی استر کاری 74 درب رواق.

و انشاءالله به زودی مرمت طلاکاری گنبد حرم و بازسازی کاشی کاری گلدسته های حرم  شروع خواهد شد.

علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌توانند به این منظور کمک‌های نقدی‌شان را به حساب جام بانک ملت به شماره ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴ واریز کنند. همچنین کمک‌های غیرنقدی خود را به ستادهای شهرستانی و مرکز استان تحویل و یا با شماره های 33360100 – 33365553 – 061 تماس حاصل نمایند.

یادآور می‌شود، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان علاوه بر این، پروژه‌های دیگری از جمله مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم علوی (که در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد)، ساخت شش درب حرم امامین عسکریین(ع) (که کارگاه آن در خوزستان و در مراحل پایانی قرار دارد) و مشارکت در ساخت ۲۰۰۰متر از صحن حضرت زهرا(س) که در راستای توسعه حرم علوی در حال احداث است، در دست اجرا دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال