تازه ترین
خانه » اخبار » اعزام ۲۳ نفر نیروی کارشناس فنی و ماهر خوزستانی به نجف اشرف برای بازسازی گنبد حرم علوی
اعزام ۲۳ نفر نیروی کارشناس فنی و ماهر خوزستانی به نجف اشرف برای بازسازی گنبد حرم علوی

اعزام ۲۳ نفر نیروی کارشناس فنی و ماهر خوزستانی به نجف اشرف برای بازسازی گنبد حرم علوی

IMG_20160605_084232به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

صبح امروز یکشنبه ۱۶ خرداد ۹۵ هفتمین گروه شامل تعداد ۲۳ نفر نیروی کارشناس فنی و ماهر به صورت متبرع (افتخاری) از استان خوزستان  برای ادامه بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی علیه السلام به نجف اشرف اعزام شدند.

بر اساس این گزارش پروژه مرمت و بازسازی گنبد حرم امام علی(ع) از ابتدای نیمه دوم سال۹۴ به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شده است. و طبق برآورد انجام شده مجموع خشت های(ورق های مس با روکش طلا) روی گنبد حرم مطهر حضرت امام علی(ع) حدود ۱۰۰۰۰ قطعه می باشند که پس از گذشت ۳۰۰سال و به دلیل عوامل فرسایشی نیاز به ترمیم و بازسازی دارند و تاکنون بالغ بر۲۵۰۰عدد از خشت های(ورق مس با روکش آب طلا) گنبد پس از ترمیم بر روی گنبد نصب شده اند.

یادآور میشود؛ هم اکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با همیاری و همدلی مردم ولایتمدار علاوه بر بازسازی گنبد حرم علوی متعهد به انجام سه پروژه دیگر هم می باشد که عبارتند از: ۱- تقبل هزینه ساخت۲۰۰۰ متر مربع از۲۲۰۰۰۰ متر مربع صحن حضرت زهراء(س) که به منظور توسعه حرم علوی در حال احداث است که یکی از فازهای آن ۱۳ رجب هم زمان با میلاد امام علی(ع) به بهره‌برداری ‌رسید. هزینه ساخت هر مترمربع از این صحن، سه میلیون تومان است.

۲- پروژه دیگر تعمیر و بازسازی حرم حضرت زینب(س) که از ابتدای سال۹۳ به ستاد بازسازی عتبات استان واگذار شده است. این پروژه در حال اتمام است و پس از آن طرح توسعه حرم در دست اقدام قرار می گیرد. نقشه توسعه حرم حضرت زینب(س) آماده شده و در سال جاری این طرح کلنگ‌زنی می‌شود.

۳- پروژه ساخت دو درب حرم مسلم ابن عقیل(ع) که ستاد آبادان با یاری و همدلی مردم آن را متعهد شده است.

لازم به ذکر است پیش از این، استان خوزستان دو پروژه بزرگ که شامل طلاکاری ایوان طلای حرم علوی و ساخت شش درب حرمین عسکرین(ع) بوده را به اتمام رسانده بود.

همچنین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان طی سال‌های ۹۱ تا ۹۳ در زمینه مشارکت و حضور در امر بازسازی و مرمت حرم های مطهر اهل‌بیت(ع) یکی از ستادهای رتبه‌ اول کشوری بوده است.

علاقه مندان به مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه می توانند کمک های نقدی خود را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند.

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی – شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی – سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات – جاری  ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰  بانک  انصار – کارت۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱  بانک  انصار – جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز – جاری  ۱۰۰۰ بانک  مهر اقتصاد  شعبه  مرکزی  اهواز –  ۷۶۱۵-۳۰-۴۹۹۰۶۳۷-۱۰مهراقتصاد شعبه  مرکزی  اهواز – جاری  ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک  مسکن  –  جام  بانک  ملت  ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴  

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال