تازه ترین
خانه » اخبار » اعزام ۳۴ نفر نیروی فنی ماهر برای ادامه بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی(ع)
اعزام ۳۴ نفر نیروی فنی ماهر برای ادامه بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی(ع)

اعزام ۳۴ نفر نیروی فنی ماهر برای ادامه بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی(ع)

IMG_20160309_141729

به گزارش روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ اسفند ماه چهارمین گروه شامل تعداد ۳۴ نفر نیروی فنی ماهر به صورت متبرع (افتخاری) از اهواز برای ادامه بازسازی گنبد حرم امام علی(ع) به نجف اشرف اعزام شدند.

در ابتدای این مراسم آقای امیدوار آقایی جانشین ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به بیان فضیلت پرداختن به عمران و آبادی اعتاب مقدسه پرداختند و در ادامه تذکرات و راهنمایی های لازم را به نیروهای اعزامی ارائه دادند.IMG_20160309_140734

لازم به ذکر است پروژه مرمت و بازسازی گنبد حرم امام علی(ع) از ابتدای نیمه دوم سال۹۴ به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شده است.

براساس برآورد انجام شده مجموع خشت های(ورق های مس با روکش طلا) روی گنبد حرم مطهر حضرت امام علی(ع) حدود ۱۰۰۰۰ عدد می باشند که پس از گذشت ۳۰۰سال و به دلیل عوامل فرسایشی نیاز به ترمیم و بازسازی دارند و هزینه ترمیم هر خشت حدوداٌ ۵۰۰۰۰۰۰ریال می باشد.

یادآور می​شود؛ دیگر پروژه​ایی که هم اکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با همیاری و همدلی مردم متعهد به انجام آنها می باشد عبارتند از: ۱- تقبل هزینه ساخت۲۰۰۰ متر مربع از۲۲۰۰۰۰ متر مربع صحن حضرت زهراء(س) که به منظور توسعه حرم علوی در حال احداث است و برخی از فازهای آن در مرحله نهایی قرار دارند که در ابتدای سال ۹۵ به بهره‌برداری می‌رسند و هزینه ساخت هر مترمربع از این صحن، سه میلیون تومان است.

۲- پروژه دیگر تعمیر و بازسازی حرم حضرت زینب(س) که از ابتدای سال۹۳ به ستاد بازسازی عتبات استان واگذار شده است. این پروژه در حال اتمام است و پس از آن توسعه حرم در دست اقدام قرار می ​گیرد. نقشه توسعه حرم حضرت زینب(س) آماده شده و در سال آینده این طرح کلنگ‌زنی می‌شود.

۳- پروژه ساخت دو درب حرم مسلم ابن عقیل(ع) که ستاد آبادان با یاری و همدلی مردم آن را متعهد شده ​است.

لازم به ذکر است پیش از این، استان خوزستان دو پروژه بزرگ که شامل طلاکاری ایوان طلای حرم علوی و ساخت شش درب حرمین عسکرین(ع) بوده را به اتمام رسانده بود.

همچنین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان طی سال‌های ۹۱ تا ۹۳ در زمینه مشارکت و حضور در امر بازسازی و مرمت حرم​ های مطهر اهل‌بیت(ع) یکی از ستادهای رتبه‌ اول کشوری بوده است.

علاقه مندان به مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه می توانند کمک های نقدی خود را به یکی از حساب های زیر واریز نمایند.       

                                             سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی  

کارت۹۸۴۵-۹۹۶۵-۹۹۱۸-۶۰۳۷ ملی

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری  ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰  بانک  انصار

کارت ۰۰۹۱-۱۳۸۵-۸۱۱۰-۶۲۷۳ بانک  انصار

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری  ۱۰۰۰ بانک  مهر اقتصاد  شعبه  مرکزی  اهواز

 ۷۶۱۵-۳۰-۴۹۹۰۶۳۷-۱۰مهراقتصاد شعبه  مرکزی  اهواز

جاری  ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک  مسکن  شعبه  مرکزی  اهواز

 جام  بانک  ملت  ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴  {ویژه حرم حضرت زینب(س)}

حساب جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه کارگران شعبه۲تامین اجتماعی اهواز
ارسال