تازه ترین
خانه » اخبار » انشاءالله به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد خواهیم بود
انشاءالله به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد خواهیم بود

انشاءالله به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد خواهیم بود

انشاءالله به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد خواهیم بود

 

انشاءالله به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان

 

 

ظهر امروز ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در شرکت فولاد خوزستان با حضور مسئول ومعاونین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان ومدیران وجمعی از کارکنان شرکت فولاد رسماٌ افتتاح و با مسئولیت آقای مکوندی آغاز به کار کرد.

در این مراسم حجه الاسلام موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان طی سخنانی در ابتدا ضمن گرامیداشت ایام با فضیلت ماه رمضان وشبهای شهادت مولا علی علیه السلام ولیالی مبارک قدربه بیان تاریخچه ای از حرم علوی (ع) در نجف اشرف پرداختند.

ودر ادامه به شرح وظایف ستاد بازسازی عتبات اشاره کردند . مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در ادامه به ذکر اقدامات وفعالیتهایی که تاکنون این ستاد در اعتاب مقدسه داشته از جمله احداث تصفیه خانه آب در حرم امام علی علیه السلام توسط مردم متدین دزفول واعزام بیش از 1000تن سیمان ومصالح ساختمانی اشاره کردند.

ایشان در خصوص ماموریت اصلی این ستاد که مرمت وبازسازی ایوان طلای حرم امام علی علیه السلام در نجف می باشد بیان داشتند مساحت کل ایوان 500متر مربع که تماماٌ تزیین شده بوسیله ورقهای مس با روکش طلا است که با گذشت نزدیک به 286سال و بواسطه عوامل طبیعی فرسایشی با ازبین رفتن روکش طلا در برخی نقاط ورقهای مس نمایان شده است که بنا به درخواست تولیت حرم وموافقت حضرت آیت الله العظمی سیستانی مقرر گردید مجدداٌ خشتهای طلا به روش ملغمه کاری احیاء گردند وبحمدالله این افتخار نصیب مردم ولایتمدار خوزستان شده است.

 

 حجه الاسلام موسوی در ادامه از کلیه حضار دعوت به عمل آوردند که در این امر خیر ومقدس که می تواند ذخیره ای معنوی برای دنیا وآخرت ما باشد مشارکت کنند وافزودند افرادی که تمکن دارند وحداقل بتوانند هزینه مرمت یکی از خشتهای طلای ایوان را تقبل کنند این ستاد یک سند افتخار مشارکت در بازسازی ایوان طلا را به رسم یادبود به آنها تقدیم خواهد کرد.

 ایشان اظهار امیدواری کردند انشاءالله به یاری خداوند متعال وهمت متدینین وخیرین به زودی جشن پایان کار مرمت وبازسازی ایوان را همگی شاهد باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال