تازه ترین
خانه » اخبار » بازدید کاروان رسانه ای خوزستان از مواکب مردمی پایانه چذابه
بازدید کاروان رسانه ای خوزستان از مواکب مردمی پایانه چذابه

بازدید کاروان رسانه ای خوزستان از مواکب مردمی پایانه چذابه

بازدید کاروان رسانه ای خوزستان از مواکب مردمی پایانه چذابهچذابه – ایرنا – به دعوت ستاد عتبات عالیات خوزستان کاروان یاوران رسانه ای متشکل از ۴۰نفر از خبرنگاران ، عکاسان و نمایندگان مطبوعات و پایگاه های خبری استان سه شنبه از مواکب مردمی پایانه مرزی چذابه بازدید کردند.

به گزارش ایرنا در این بازدید خبرنگاران و عکاسان رسانه های استان از نحوه خدمت رسانی مواکب مردمی گزارش ، فیلم و عکس تهیه کرده و با شماری از موکب داران مستقر در این پایانه گفت وگو کردند.
امیدوار آقایی جانشین ستاد عتبات عالیات خوزستان در این بازدید گفت: حدود ۴۰۰موکب در اطراف پایانه مرزی چذابه و مسیرهای منتهی به این منطقه مرزی به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند.
وی گفت:مواکب مردمی با سرمایه خیران و هیات های عزاداری و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اداره می شوند از هیچ کمک دولتی به آنان نمی شود.
مواکب مردمی که از سال ۱۳۹۰ در ۲ مرز شلمچه و چذابه شکل گرفته مجموعه ای از خدمات متنوع به زائران اربعین حسینی به خصوص اسکان موقت و تغذیه ارائه می کنند.
به گفته جانشین ستاد عتبات عالیات خوزستان و مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان بیش از ۸۰۰موکب مردمی در ۲ مرز چذابه و شلمچه مشغول پذیرایی از زائران هستند و هر سال بر تعداد آنان افزوده می شود.
گذرگاه های مرزی شلمچه و چذابه ۲ کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است.
پنجشنبه هفته گذشته نیز کاروان یاوران رسانه ای استان از مواکب مستقر در اطراف پایانه مسافری شلمچه در ۱۶کیلومتری غرب خرمشهر بازدید کردند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال