تازه ترین
خانه » اخبار » بازسازی عتبات عالیات، جهاد فی سبیل الله است

بازسازی عتبات عالیات، جهاد فی سبیل الله است

نماينده ولي فقيه در خوزستان:
بازسازي عتبات عاليات، جهاد في سبيل الله است

خبرگزاري دانشجويان ايران – اهواز

سرويس: استان‌ها

نماينده ولي فقيه در خوزستان گفت: بازسازي عتبات عاليات، جهاد في سبيل‌الله است كه بايد در انجام بهتر آن بكوشيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) – منطقه خوزستان – آيت‌الله سيد محمدعلي موسوي ‌جزايري در دومين همايش منطقه‌اي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور در اهواز اظهار كرد: …

 

نماينده ولي فقيه در خوزستان:
بازسازي عتبات عاليات، جهاد في سبيل الله است

خبرگزاري دانشجويان ايران – اهواز

سرويس: استان‌ها

نماينده ولي فقيه در خوزستان گفت: بازسازي عتبات عاليات، جهاد في سبيل‌الله است كه بايد در انجام بهتر آن بكوشيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) – منطقه خوزستان – آيت‌الله سيد محمدعلي موسوي ‌جزايري در دومين همايش منطقه‌اي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور در اهواز اظهار كرد: بازسازي حرمين شرفين امام هادي(ع) و امام حسن عسكري(ع) توسط جمهوري اسلامي ايران تيري به چشم و قلب دشمن است. گرچه وهابي‌ها با غرور اين حرمين را تخريب كردند، ولي بدانند كه اين دو مقام دوباره توسط ستاد بازسازي عتبات عاليات كشورمان بازسازي و ترميم مي‌شود.

وي با بيان اينکه بازسازي عتبات عاليات جهاد في سبيل‌الله است، افزود: رواقي كه به حرم حضرت علي(ع) اضافه شده است، موجب گسترش فضاي اين حرم شده است. همچنين ساخت مهمانسراي “حيدري” توسط ستاد بازسازي عتبات عاليات موجب آرامش خاطر بيشتر زائران شده است.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمود موسوي، مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان هم در ادامه اين همايش عملكرد اين ستاد در خوزستان را در سه بخش معرفي كرد و گفت: بخش نخست اقدامات، راه‌اندازي ستاد در شهرستان‌ها و اداره‌ها و سازمان‌هاي استان است كه در اين راستا 29 ستاد به طور رسمي معرفي شدند و همچنين 4000 رابط نذورات، شناسايي و توجيه شدند.

وي افزود: تجهيز ستادها در مركز استان و شهرستان‌ها با برگزاري يك هزار جلسه توجيهي و مديريتي با توجه به اهميت كار و مأموريت بزرگي كه بر عهده استان خوزستان گذاشته شده بود، انجام شد.

مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان تصريح كرد: انجام فعاليت‌هاي فرهنگي در مجامع عمومي و جلسات اين ستاد، مصاحبه با شبكه‌هاي خبري، انتشار بيانيه،‌ راه‌اندازي سايت عتبات عاليات خوزستان، تهيه بنر و بروشور، تهيه سند افتخار براي اهداكنندگان خشت طلا، حضور در شوراي اداري تمامي شهرستان‌هاي خوزستان و تهيه فيلم مستند و نماهنگ از اقدامات فرهنگي و اطلاع‌رساني ستاد عتبات عاليات است.

موسوي با بيان اين‌كه بازسازي ايوان طلاي حرم حضرت علي (ع) از سال 89 آغاز شده است و در سال 91 به پايان مي‌رسد، خاطرنشان كرد: جمع‌آوري نذورات و هدايا براي تمامي حرم‌هاي ائمه اطهار (ع) و ارائه شماره حساب در استان خوزستان جهت واريز هدايا و نذورات ريالي، از ديگر اقدامات صورت گرفته در اين ستاد است.

وي ادامه داد: براي بازسازي ايوان طلاي حرم حضرت علي (ع) با مساحت 500 مترمربع و 12 هزار و 500 خشت طلا،‌ هزينه‌اي معادل 12 ميليارد و 500 ميليون تومان پيش‌بيني شده است كه با توجه به افزايش نرخ طلا اين رقم بيش‌تر خواهد شد.

موسوي تاکيد کرد: شهرستان بهبهان در انجام اين اقدامات، موفق‌ترين شهرستان در استان خوزستان بوده است.

به گزارش ايسنا، سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه حضرت ولي عصر (عج) خوزستان هم در ادامه اين نشست گفت: ستاد بازسازي عتبات عاليات بايد حلقه‌هاي ارتباطي با مردم را تشكيل دهد تا هزينه‌هاي اين ستاد تأمين شود.

وي افزود: مسئوليت مهمي كه به استان خوزستان واگذار شده است، بازسازي ايوان طلاي حرم مطهر حضرت علي(ع)است كه اين ريشه در اعتقادات و باورهاي مردم خوزستان دارد.

شاهوارپور تصريح کرد: اعتمادسازي يكي از اقدامات بسيار مؤثري بود كه ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان با تشكيل جلسات،‌ سخنراني‌ها و برنامه‌هاي گزارش‌دهي توانست آن را محقق كند. بايد مانند سال‌هاي دفاع مقدس، ستادهاي مردمي تشكيل شود و حلقه ارتباط را به پايگاه‌ها،‌ حوزه‌ها و نواحي وصل کرد تا كمك‌ها به صورت گسترده‌ به سوي ستاد سرازير شود.

به گزارش ايسنا، اين همايش به منظور بررسي عملكرد ستادها و تدوين برنامه‌هاي 6 ماهه دوم سال 90 برگزار شده است. در اين همايش مسئولان استان‌هاي خوزستان، فارس، بوشهر، كهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال و بختياري حضور داشتند.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال