تازه ترین
خانه » اخبار » بازسازی حرم حضرت زینب(س) در حال اتمام/ طرح توسعه را عملیاتی می‌کنیم
بازسازی حرم حضرت زینب(س) در حال اتمام/ طرح توسعه را عملیاتی می‌کنیم

بازسازی حرم حضرت زینب(س) در حال اتمام/ طرح توسعه را عملیاتی می‌کنیم

photo_2016-02-10_17-27-56موسوی خبر داد:

بازسازی حرم حضرت زینب(س) در حال اتمام/ طرح توسعه را عملیاتی می‌کنیم

گروه جامعه: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به حضور مداوم متبرئین و مهندسان ایرانی برای بازسازی حرم حضرت زینب(س) در این حرم، گفت: سال آینده طرح توسعه حرم آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان که مسئول بازسازی حرم حضرت زینب(س) و حرم حضرت رقیه(س) در سوریه است، در گفت‌و‌گو باخبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)  از مرمت مداوم و حضور دائمی مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات در حرم حضرت زینب(س) سخن گفت و اظهار کرد: دفتر ما در حرم فعال است و به صورت مرتب متبرعان و مهندسان ایرانی به این حرم اعزام می‌شوند.

وی اعلام کرد: اکنون در حال ایزوگام بام حرم به مساحت هفت هزار متر هستیم، همچنین طراحی بازسازی گلدسته‌های حرم آغاز شده و کاشی‌های گلدسته‌ها نیز طراحی شده و در حال ساخت در ایران است.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: حرم فعال است و مشکلی به لطف خدا در این زمینه نداریم و مردم نیز مدام از بازسازی حرم حمایت می‌کنند و همین مسئله ترمیم و مرمت حرم حضرت زینب(س) را ممکن ساخته است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه تعمیر و مرمت حرم حضرت زینب(س) در حال اتمام است و از این پس بحث توسعه حرم در دست اجرا خواهد بود، گفت: نقشه توسعه حرم حضرت زینب(س) آماده شده و در سال آینده این طرح کلنگ‌زنی می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان اعلام کرد: بر اساس طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) اطراف حرم مسقف و به حرم وصل می‌شود و صحن وسیعی آماده استفاده زائران خواهدشد.

 منبع:خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال