تازه ترین
خانه » اخبار » بانک اطلاعات طلا ستاد بازسازی عتبات عالیات راه‌اندازی شد

بانک اطلاعات طلا ستاد بازسازی عتبات عالیات راه‌اندازی شد

بانك اطلاعات طلا ستاد بازسازي عتبات عاليات راه‌اندازي شد

به گزارش خبرگزاری فارس، معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیک ستاد بازسازی عتبات عالیات به‌منظور ساماندهی بخشی از نذورات غیر‌نقدی مردم به عتبات عالیات شامل زیورآلات اعم از طلا و نقره، اقدام به طراحی بانک اطلاعاتی در نرم‌افزار مدیریت اداری ستاد کرده است. اساسی‌ترین ویژگی این بانک اطلاعاتی، شناسنامه‌دار کردن زیورآلات اهدایی است؛ نخستین بخش این بانک اطلاعاتی ثبت مشخصات ویژه زیورآلات است به طور مثال …

 بانك اطلاعات طلا ستاد بازسازي عتبات عاليات راه‌اندازي شد

به گزارش خبرگزاری فارس، معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات الکترونیک ستاد بازسازی عتبات عالیات به‌منظور ساماندهی بخشی از نذورات غیر‌نقدی مردم به عتبات عالیات شامل زیورآلات اعم از طلا و نقره، اقدام به طراحی بانک اطلاعاتی در نرم‌افزار مدیریت اداری ستاد کرده است. اساسی‌ترین ویژگی این بانک اطلاعاتی، شناسنامه‌دار کردن زیورآلات اهدایی است؛ نخستین بخش این بانک اطلاعاتی ثبت مشخصات ویژه زیورآلات است به طور مثال نوع زیورآلات اعم از طلا یا نقره بودن، فرم زیورآلات (گردنبند، دستبند، انگشتری، انواع سکه) میزان عیار، تعداد، وزن آن و قیمت هر گرم به نرخ روز در این قسمت ثبت می‌شود.

همچنین اطلاعاتی نظیر نام اهداء‌کننده، استان‌، شهر، ستاد مرتبط‌، تاریخ اهدا و مقصدی که زیور باید در آن صرف شود نیز در این بانک اطلاعات ثبت می‌شود.در بخش بعدی که صورت‌جلسه طلا نام دارد مقرر می‌شود زیور اهدا شده با توجه به نیت اهدا‌کننده جهت استفاده در هر یک از حرم‌ها به چه قالب مصرفی جدیدی تبدیل شود.

 بر این اساس طلا یا نقره به قالب‌های جدیدی چون شمش، نورد و یا نمک طلا تبدیل می‌شود، تبدیل زیور‌آلات به قالب جدید وابسته به نوع کاربرد آن در مقصد دارد، در این صورت‌جلسه‌، عیار طلا و یا نقره تحویل شده و عیار تبدیل شده به قالب جدید جداگانه معین شده و همچنین برای شخص تحویل‌دهنده و تحویل‌گیرنده طلا، شناسه مخصوصی در نظر گرفته می‌شود.

بخش سوم این بانک اطلاعات مختص گزارشگیری است که می‌توان بر اساس نوع زیور، مقصد‌، ستاد و استان اهداکننده گزارش تهیه کرد. در بخش پایانی نیز ثبت ورود و خروج زیورآلات است که در این قسمت هر‌گونه زیورآلات‌، شمش‌، نورد و یا نمک طلا به هر صورتی که به ستاد وارد و یا از ستاد به جهت تبدیل به سایر قالب‌ها و یا ارسال به مقاصد مصرف خارج شوند، ثبت می‌شود همچنین آن دسته از نذورات نقدی که صرف خرید شمش و یا نمک طلا می‌شود نیز در این بخش در بانک اطلاعاتی درج می‌شود.

استفاده از این بانک اطلاعاتی متناسب با گسترش شبکه جوان (شبکه ارتباطات داخلی ستاد بازسازی عتبات عالیات ) در ستادهای سراسر کشور رو به گسترش است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال