تازه ترین
خانه » اخبار » برپائی مواکب ویژه بانوان و با مدیریت خود آنها
برپائی مواکب ویژه بانوان و با مدیریت خود آنها

برپائی مواکب ویژه بانوان و با مدیریت خود آنها

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان در گفت‌وگو با فارس:

برپائی مواکب ویژه بانوان با مدیریت آنها/ ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی ساخت درب‌های حرم حضرت مسلم/ نصب ۳ تلویزیون شهری ۲۴ متری در نجف و کاظمین

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان گفت: مواکب زائرین خانم در اربعین را جدا کرده‌ و خانم‌ها مدیریت کلیه‌ اقدامات در مواکب‌شان را بر عهده دارند. در سال گذشته ۱۱ موکب ویژه بانوان داشتیم و بنا داریم این امر را توسعه دهیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره مهمترین اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در اربعین سال جاری گفت:‌ بعد از پایان اربعین سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که با توجه به حجم کار، تعداد مرزهای خروجی و همچنین تعداد زوار خارجی باید جلسات مستمری برای برنامه‌ریزی و پیگیری‌ها برگزار شود.

وی افزود:‌ نیازمندی‌ها و پیشنهادات ویژه اربعین و موکب‌ها را به ستاد بازسازی عتبات عالیات در تهران، سازمان‌ها و ارگان‌ها برای رفع مشکلات ارائه کرده‌ایم.

 

جلسات توجیهی اربعین در ۱۲ شهر استان خوزستان

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان تصریح کرد: جلسات توجیهی زیادی در ۱۲ شهر استان خوزستان با مسئولین مواکب برگزار شده که این جلسات در شهرهایی برقرار شده که حداقل ۱۰ موکب را در اربعین دارند و منجر به آن شده که تأثیر زیادی در رفع مشکلات و پرهیز از موازی‌کاری‌ها داشته باشد.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: هر ۲ هفته یکبار نماینده مواکب شهرستانی در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان جلسات مستمری دارند و با مشورت آنها تصمیم‌گیری‌های اربعین اتخاذ می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان افزود: تا کنون ۲ جلسه با مشاوران مرزی و استانداری خوزستان برگزار و آنها در مورد نقشه پایانه‌های مرزی اظهارنظراتی داشته و مطالب تخصصی زیادی را بیان کرده و یا شنیده‌ایم.

مذاکره با خیرین متمول برای خدماتشان در اربعین

 

وی گفت:‌ مذاکراتی با خیرین متمول که خدمات عمده به زائرین اربعین ارائه می‌کنند مانند یخ، کپسول گاز، آب، نان، میوه، پتو، آرد و … شده است بطوریکه نیازمندی‌های خود را شامل ۱۰ میلیون بطری آب نیم‌لیتری، ۲ هزار تن آرد، پخت روزی ۴۰۰ هزار نان، دریافت ۶ هزار قالب یخ به طور روزانه بخشی از این نیازمندی‌هاست که تمامی آنها تبرعی دریافت می‌شود.

وی در مورد بازگشت زائرین اربعین به کشورمان گفت: اقدامات خوبی در مسیر بازگشت زائرین انجام خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان افزود: مواکب زائرین خانم در اربعین را کاملاً جدا در نظر گرفته‌ایم به طوری که خانم‌ها مدیریت از ابتدای تا انتهای موکب‌هایشان را بر عهده دارند. این در حالی است که در سال گذشته ۱۱ موکب ویژه بانوان داشتیم و بنا داریم سال جاری این مواکب را توسعه دهیم.

استفاده از ۱۰۰ منزل موکب در استان خوزستان

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: با صاحبان ۱۰۰ منزل در استان خوزستان مذاکراتی صورت گرفته تا زائرین اربعین به آنجا رفته و در حقیقت از خانه‌ها به عنوان موکب استفاده کنیم ضمن اینکه به دنبال آن هستیم این فرهنگ را تسری دهیم همچنین منشور اخلاقی موکب‌های اربعین توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون پرونده‌های بیش از ۲۰۰ موکب برای دریافت پروانه فعالیت به تهران ارسال شده و قرار است تا پایان نیمه اول محرم بیش از ۷۴۰ موکب شناسنامه‌دار شوند هر چند که آمادگی برپایی ۱۵۰۰ موکب را داریم.

وی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: ۴۰۰ موکب در شلمچه، ۴۰۰ موکب در چذابه، ۲۰۰ موکب در بین راه‌های استان خوزستان تا مرزهای خروجی از کشور تنها بخشی از خدماتی است که قرار است موکب‌های استان خوزستان به زائرین اربعین ارائه دهند.

آمادگی راه‌اندازی ۲ هزار موکب در اربعین سال ۹۷

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان اظهار امیدواری کرد:‌ در اربعین سال ۹۷ تعداد موکب‌های اربعین استان خوزستان به ۲ هزار موکب برسد.

وی درباره آخرین اقدامات ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان به عنوان استان معین بازسازی عتبات سوریه گفت: مرمت و نوسازی حرم مطهر حضرت زینب (س) به پایان رسیده و در حال حاضر ساخت مضیف حرم مطهر در حال انجام است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان درباره این موضیف گفت: این مهمانسرا ۱۶۰۰ مترمربع داشته و قرار است در ۳ طبقه احداث شود. ضمن اینکه عملیات گودبرداری آن انجام و احداث فونداسیون در حال اجراست اما می‌کوشیم قبل از شروع فصل سرما عملیات فونداسیون آن پایان پذیرفته و به اقدامات آجرکاری برسیم.

سهمیه ۲ هزار متری خوزستانی‌ها از ساخت صحن حضرت زهرا (س)

حجت‌الاسلام موسوی در مورد اقدامات ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان در عراق گفت: احداث ۲ درب از حرم حضرت مسلم در حال پایان است که هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه سهمیه ساخت ۲ هزار مترمربعی از ساخت صحن حضرت زهرا (س)‌ در حرم مطهر علوی بر عهده ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان است که در این جهت مردم دوستدار اهل بیت نذورات خود را به ستاد بازسازی اهدا کرده و سند افتخار و متبرع بودن دریافت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی برای مرمت ایوان طلا در نجف از سوی ستاد عتبات استان خوزستان برنامه‌ریزی شده و انجام خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان اظهار داشت: اخیرا ۳ گروه به نجف و کاظمین جهت نصب تلویزیون بزرگ شهری به درخواست تولیت حرم‌های مطهر اعزام شده‌اند تا تلویزیون‌هایی به ابعاد ۶ در ۴ مترمربع را در آنجا نصب کنند که تمامی هزینه‌های آن توسط خیرین تأمین شده است.

منبع:http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال