تازه ترین
خانه » اخبار » برگزارشد/ سومین گردهمایی فصلی مسؤلین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان
برگزارشد/ سومین گردهمایی فصلی مسؤلین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

برگزارشد/ سومین گردهمایی فصلی مسؤلین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

گردهمایی فصلی مسؤلین ستاد بازسازی عتبات عالیات تابعه استان خوزستان با محوریت برنامه های مرتبط با اربعین حسینی امروز دوشنبه سوم مهر ماه در محل این ستاد برگزار شد.

درابتدای این جلسه که با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد امیدوار آقایی جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گزارشی از روند آماده سازی زمین مواکب و نحوه واگذاری زمین موکب به هر شهرستان ارائه دادند و سپس از کلیه مسئولین ستادهای تابعه خواستند در تمام طول مدت ایام اربعین ضمن حضور مستمر و شبانه روز در پایانه ها گزارش میزان ونحوه ارائه خدمات را بصورت ۲۴ساعته به مسئول کمیته در پایانه تحویل دهند.

در ادامه مسؤلین حاضر به گزارش اقدامات انجام شده و میزان آمادگی ستادهای تابعه برای ارائه خدمت به زایرین پرداختند.

سپس حجت الاسلام سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان ضمن توصیه به گسترش دفاتر ستاد در سطح شهرها، بخش ها و دهستان های تابعه و افزایش اطلاع رسانی به علاقه مندان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه افزود به منظور مشارکت دادن کارکنان، فرهنگیان و دانش آموزان توافقنامه ای با اداره آموزش و پرورش و همچنین بسیج استان منعقد شد که براساس آن افرادی که تمایل به مشارکت در ثواب بازسازی عتبات مقدسه را دارند از این فیض محروم نمانند.

موسوی مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان با اشاره به نزدیکی زمان حرکت کاروان های اربعین حسینی از ۲ مرز چذابه و شلمچه گفت:مسئولین ستادهای تابعه مسئول مستقیم پیگیری امورات مربوط به مواکب شهر خود می باشند که باید با هماهنگی مسئول کمیته در پایانه اقدام کنند و همانطور که بارها گفته شد پذیرایی مواکب از زائران تماماٌ مردمی است ولی فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات عمده از وظایف دستگاههای اجرایی است که انشاءالله فراهم می شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت هایی همچون جاده های دسترسی ، توقفگاه خودرو ، شبکه آبرسانی و امنیت تردد زائران برعهده دستگاههای اجرایی است افزود: از هم اکنون باید همه زیرساخت های لازم برای برپایی کنگره اربعین حسینی در ۲ مسیر منتهی به پایانه های مرزی چذابه و شلمچه مهیا شود تا زمینه استقرار موکب های پذیرایی در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم شود.

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی استان خوزستان افزود: با توجه به ماهیت مردمی بودن ستاد ، وظیفه جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زائران اربعین از مرکز به عهده این ستاد است و بر همین اساس همه مراحل کار به عهده مردم که در قالب مواکب ارائه خدمت می کنند خواهد بود.

موسوی گفت: هر موکب وظیفه دارد صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زایران را در محل موکب آماده کند و هر شهرستان موظف است مشارکت های مردمی جمع آوری شده از قبیل مواد خوراکی، امکانات اسکان و یا امکانات زیر ساختی را برای مواکب خود فراهم کند.
 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال