تازه ترین
خانه » اخبار » تأمین ۵۰ درصد از سهم مشارکت مردم خوزستان در ساخت صحن حضرت زهرا(س)
تأمین ۵۰ درصد از سهم مشارکت مردم خوزستان در ساخت صحن حضرت زهرا(س)

تأمین ۵۰ درصد از سهم مشارکت مردم خوزستان در ساخت صحن حضرت زهرا(س)

۴۵۵۴۲۲_۴۴۲گروه اجتماعی: مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان استان خوزستان با اشاره به مشارکت مردم استان در ساخت ۲ هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) گفت: ۵۰ درصد از سهم مردم استان در ساخت صحن حضرت زهرا(س) تأمین شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، کمک به توسعه و بازسازی حرم‌های مطهر یکی از عرصه‌هایی است که مردم خوزستان با هدایت ستادبازسازی عتبات عالیات در استان در آن خوش درخشیده‌اند.

از جمله افتخارات مردم استان در این زمینه، بازسازی کتیبه‌ها و ایوان داخلی حرم امام علی(ع)، مرمت و بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی(ع)، ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین(ع) و بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) در سوریه بوده است.

این اقدامات ارزشمند از پروژه‌هایی هستند که به طور مستقل به خوزستان واگذار شده بودند. علاوه بر این مردم استان خوزستان در سایر پروژه‌های بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه نیز با مردم استان‌های دیگر کشورمان مشارکت می‌کنند.

از جمله این پروژه‌ها توسعه صحن حرم امام علی(ع) با نام صحن حضرت زهرا(س) است. این پروژه در راستای توسعه حرم علوی در نجف اشرف با معماری اصیل ایرانی ـ اسلامی در حال ساخت است. کل متراژ زیربنای این صحن، ۲۲۰ هزار متر مربع است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات در استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنای خوزستان در این زمینه گفت: استان خوزستان در راستای توسعه صحن حرم علوی در ساخت ۲ هزار متر آن مشارکت دارد.

وی با بیان اینکه مردم با اهدای کمک‌های نقدی و نذورات خود می‌توانند در توسعه حرم علوی مشارکت کنند، افزود: مردم به خوبی از این کار استقبال کرده و سهم خود را در ساخت آن مشارکت کرده‌اند.

موسوی در ادامه با بیان اینکه ۵۰ درصد از سهم مردم استان خوزستان در ساخت صحن حضرت زهرا(س) تأمین شده است، از مردم خواست تا برای ادامه کار ساخت این صحن مشارکت لازم را داشته باشند.

گفتنی است؛ ساخت پروژه بزرگ صحن حضرت زهرا(س) به همت ستاد بازسازی عتبات از سال ۱۳۹۱ به دست هنرمندان ایرانی آغاز شد. صحن حضرت زهرا( س) شامل دو بخش زیارتی و غیر زیارتی و شبستان است که ۸۹ هزار متر مربع آن ویژه بخش زیارتی است. بخشی از صحن زیارتی این صحن با مساحت شش هزار متر مربع ابتدای سال ۹۵ افتتاح شد. با افتتاح فاز نخست، فضای زیارتی حرم امیرالمومنین(ع) دو برابر شد.

علاقه‌مندان جهت مشارکت در ساخت این صحن می‌توانند به ستادهای عتبات عالیات استان و شهرستان‌ها مراجعه کنند.

منبع:ایکنا

                                   هموطنان گرامی جهت اهداء نذورات خود می توانند به یکی از روش های زیر اقدام فرمایید:                                        

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

 سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی  

کارت۹۸۴۵-۹۹۶۵-۹۹۱۸-۶۰۳۷ ملی

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری  ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰  بانک  انصار

کارت ۰۰۹۱-۱۳۸۵-۸۱۱۰-۶۲۷۳ بانک  انصار

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری  ۱۰۰۰ بانک  مهر اقتصاد  شعبه  مرکزی  اهواز

 ۷۶۱۵-۳۰-۴۹۹۰۶۳۷-۱۰مهراقتصاد شعبه  مرکزی  اهواز

جاری  ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک  مسکن  شعبه  مرکزی  اهواز

 جام  بانک  ملت  ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴  {ویژه حرم حضرت زینب(س)}

حساب جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه کارگران شعبه۲تامین اجتماعی اهواز

همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان یا ستاد مستقر در شهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا درصورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال