تازه ترین
خانه » اخبار » تمهیدات ویژه اعزام و اسکان زائران خارجی اربعین
تمهیدات ویژه اعزام و اسکان زائران خارجی اربعین

تمهیدات ویژه اعزام و اسکان زائران خارجی اربعین

_mji8881

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: سمانه سماح خاص زائرین ایرانی است و نرم‌افزار آن با مشخصات ایرانی‌ها تعریف شده است و برای ثبت‌نام اتباع افغانستانی نیست

حسن پلارک درباره نحوه عزیمت اتباع خارجی به کربلا  اظهار داشت: افغانستانی‌ها و پاکستانی‌هایی که از مرزهای زمینی وارد ایران و بدین طریق ترانزیت می‌شوند، در ابتدا در ستادهای اسکان و پذیرایی استان‌های سیستان‌و بلوچستان و … مستقر می‌شوند، به آن‌ها موکب اختصاص می‌‌شود و براساس مقررات مدارکشان توسط نیروهای انتظامی کنترل و در نهایت راهی کشور عراق می‌شوند.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره نحوه عزیمت افغانستانی‌های مقیم ایران نیز گفت: آن‌هایی که حضورشان قانونی‌ است مسیر مشخصی برایشان در نظر گرفته شده که براساس مدارکشان ویزا داده می‌شود و سفارت عراق هم در این زمینه همکاری می‌کند اما با افاغنه غیرقانونی مانند شهروندان ایرانی که بخواهند بدون ویزا راهی عتبات شوند برخورد می‌کنیم و مانع از حضورشان می‌شویم.

وی افزود: هرکسی که شرایط دریافت ویزا نداشته باشد، چه ایرانی و چه افغانستانی ویزا به او تعلق نمی‌گیرد و ستاد اربعین هم به جد مسر است که مانع حضور آن‌ها در کشور عراق شود.

وی در ادامه تاکید کرد: سمانه سماح خاص زائرین ایرانی است و نرم‌افزار آن با مشخصات ایرانی‌ها تعریف شده و برای خارجی‌ها نیست و این موضوع هم طبیعی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال