تازه ترین
خانه » اخبار » تنظیم تفاهم نامه با ادارات و سازمان ها برای جلب مشارکت های داوطلبانه
تنظیم تفاهم نامه با ادارات و سازمان ها برای جلب مشارکت های داوطلبانه

تنظیم تفاهم نامه با ادارات و سازمان ها برای جلب مشارکت های داوطلبانه

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان خبر داد؛

تنظیم تفاهم نامه با ادارات و سازمان ها برای جلب مشارکت های داوطلبانه

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از تنظیم تفاهم نامه ای برای جذب مشارکت های داوطلبانه کارکنان ادارات و سازمان ها در راستای بازسازی عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، حجت الاسلام سیدمحمود موسوی، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان پیش از ظهر امروز، در دومین گردهمایی فصلی مسؤولان و معاونین ستادبازسازی عتبات عالیات تابعه با تشکر از زحمات خالصانه همه خادمان اهل بیت(ع) به ویژه مسؤولان ستادهای تابعه و تبریک دهه کرامت و میلاد خجسته امام رضا(ع) سخنان خود را در دو بخش موضوع بازسازی عتبات مقدسه و اربعین حسینی مطرح کرد.

رییس ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان درباره مأموریت ستاد در بازسازی عتبات مقدسه گفت: به فضل الهی علاقه و محبت به اهل بیت(ع) در بین ما ایرانی ها بسیار زیاد و در طول تاریخ ساخت و بازسازی عتبات مقدسه بیشتر به واسطه ایرانی ها بوده است و در حال حاضر هم افراد و خیرین زیاد مشتاق این امر خیر هستند.

این مقام مسؤول خطاب به مسؤولان و معاونین ستادبازسازی عتبات عالیات تابعه گفت: وظیفه ما به عنوان خادمان اهل بیت(ع) این است که افراد شناسایی و مشارکت آنان در بازسازی عتبات مقدسه جذب و ساماندهی شود.

حجت الاسلام موسوی درباره جذب مشارکت های داوطلبانه کارکنان ادارات و سازمان ها ابراز داشت: تفاهم نامه ای با ادارات مربوطه تنظیم شد که براساس آن در هر اداره یک نفر از معتمدین در کنار وظیفه اداری، متولی اطلاع رسانی و جمع آوری مشارکت های داوطلبانه کارکنان متبوع خواهد بود.

وی درباره مراسم اربعین بیان داشت: با توجه به ماهیت مردمی بودن ستاد وظیفه جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه زائرین اربعین از مرکز به عهده این ستاد گذاشته شده و بناست که همه کارها به عهده مردم که در قالب مواکب ارائه خدمت می کنند؛ باشد البته ادارات و سازمان های دولتی وظیفه فراهم ساختن امور مربوط به زیرساخت های لازم را دارند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: هر موکب وظیفه دارد صفر تا صد امکانات پذیرایی و اسکان زائران را در محل موکب آماده داشته باشد و همچنین هر شهرستان موظف است مشارکت های مردمی جمع آوری شده از قبیل مواد خوراکی، امکانات اسکان و یا امکانات زیر ساختی را برای مواکب خود فراهم کند.

منبع:رسا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال