تازه ترین
خانه » اخبار » ثبت افتخاری دیگر برای مردم خوزستان در خدمت به اهل بیت(ع) + عکس
ثبت افتخاری دیگر برای مردم خوزستان در خدمت به اهل بیت(ع) + عکس

ثبت افتخاری دیگر برای مردم خوزستان در خدمت به اهل بیت(ع) + عکس

download

گروه اجتماعی: با رونمایی از گنبد مرمت شده حرم امام علی(ع) در نجف اشرف افتخار دیگری برای مردم ایران و به ویژه استان خوزستان در بازسازی حرم‌های مطهر ثبت شد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، روز گذشته ۲۷ آذرماه همزمان با سالروز میلاد پیامبراسلام(ص) با رونمایی از گنبد مرمت شده حرم امام علی(ع) افتخار دیگری برای مردم ایران و به ویژه استان خوزستان در بازسازی حرم‌های مطهر ثبت شد.

مراسم رونمایی از گنبد مرمت شده حرم مطهر حضرت علی در نجف اشرف و با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن دانایی فر سفیر ایران در عراق، سیدعلاء موسوی رئیس دیوان وقف شیعی عراق، حجت الاسلام و المسلمین سیدنزارحبل المتین تولیت حرم مطهرامام علی(ع)، آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و غلام رضا شریعنی استاندار خوزستان برگزار شد.

در این مراسم باشکوه از تولیت حرم مطهر امام علی(ع)، مردم عراق و مردم و محبان اهل بیت(ع) در ایران به ویژه مردم ولایت مدار استان خوزستان که حامی اجرای طرح بازسازی گنبد و نیز ایوان مطهر بودند تقدیر شد.

گفتنی است، ترمیم و نوسازی گنبد طلای حرم حضرت امیرمؤمنان(ع) در نجف اشرف یکی از پروژه‌هایی بود که از اواخر مهرماه سال ۹۴ از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات به استان خوزستان واگذار و مقرر شد این پروژه به مدت ۱۸ ماه با همت و مشارکت مردم استان انجام شود.

گنبد طلای حرم علوی با گذشت بیش از سه قرن از ساخت آن یکی از آثار تاریخی و فرهنگی برجسته جهان تشیع است که بر اثر عوامل جوی، دچار فرسایش شده و نیازمند ترمیم و مرمت بود، از این رو پیرو توافق دیوان وقف شیعی عراق و تولیت حرم مطهر علوی، مرمت و نوسازی گنبد این حرم مطهر به استان خوزستان واگذار شد.

۱۰ هزار قطعه مجموع خشت‌های روی گنبد حرم مطهر حضرت امام علی(ع) است که از جنس ورق‌ مس با روکش طلا است. استادکاران و نیروهای ایرانی بیش از یک سال به صورت تبرعی در سه کارگاه ترمیم خشت، آبکاری و نصب، افتخار خدمت به آستان مقدس علوی را داشتند.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال