تازه ترین
خانه » اخبار » حجه الاسلام محمدی رئیس شورای سیاستگذاری عتبات عالیات

حجه الاسلام محمدی رئیس شورای سیاستگذاری عتبات عالیات

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد:

تشریح اقدامات شورای سیاستگذای عتبات عالیات/ احداث حسینیه و دارالضیافه

رئیس شورای سیاستگذاری عتبات عالیات با تشریح مهمترین اقدامات و فعالیتهای این ستاد، خواستارتسریع دراتمام پروژه‌های در دست اقدام درحرم‌های مطهر نجف،کربلا، کاظمین و سامرا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله…

حجت الاسلام محمدی عنوان کرد:

تشریح اقدامات شورای سیاستگذای عتبات عالیات/ احداث حسینیه و دارالضیافه

رئیس شورای سیاستگذاری عتبات عالیات با تشریح مهمترین اقدامات و فعالیتهای این ستاد، خواستار تسریع در اتمام پروژه‌های در دست اقدام در حرم‌های مطهر نجف،کربلا،کاظمین وسامرا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات اهم اقدامات انجام شده در امر بازسازی حرم مطهر حضرت امیر المؤمنین(ع)درنجف اشرف،حرم امام حسین(ع)درکربلای معلی و بارگاههای کاظمین وسامرا رابیان کرد .

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اقدامات ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف گفت: این ستاد تا کنون توفیق این را داشته تا نسبت به ترمیم و تعویض سنگهای حرم و کاشیکاری معرق ورودی ایوان حرم مطهر، تأمین و راه اندازی رادیوی حرم، سیستم بی سیم و سیستم صوتی اقدام کند .

سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اقدامات ستاد در بخش رفاهی زائران گفت: احداث حسینیه حیدریه در 1200 مترمربع، دارالضیافه در 700 مترمربع و استراحتگاه در 240 مترمربع برای زائران، احداث خط انتقال آب از کوفه به نجف و ساخت مخزن 2000 مترمکعبی، احداث کانال خطوط انتقال آب، برق و مخابرات در اطراف حرم، ساخت و نصب 13 برج روشنایی در اطراف حرم و راه اندازی کارگاه قالیشویی و رفوگری و احداث گلخانه حرم مطهر و تهیه و پخت بیش از یک میلیون و 500 هزار پرس غذا و توزیع در مراسم و برنامه ها از این جمله است .

حجت الاسلام محمدی در ادامه به بیان مهمترین اقدامات ستاد عتبات عالیات در کربلای معلی پرداخت وازتعویض سنگهای حرم مطهر و سنگکاری خیمه گاه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) خبر داد .

رئیس شورای سیاستگذاری عتبات عالیات ساخت دو باب در طلای حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) و ساخت و نصب کتابخانه حرم سیدالشهداء را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: ساخت و نصب ضریح قتلگاه امام حسین (ع)، ساخت و نصب در قتلگاه امام حسین (ع)، انتقال و نصب در مطلای باب الشهدای حرم سیدالشهداء (ع)، ساخت و انتقال سامانه سرمایش حرم حضرت ابوالفضل (ع)، طراحی و ساخت 12 باب در مطلای حرم، سنگکاری مقام مبارک حضرت علی اکبر (ع)، سنگکاری مقام مبارک حضرت علی اصغر (ع)، کاشیکاری به مساحت 1780 مترمربع، مرمت مضیف های حرمین و مرمت و نوسازی ضریح حضرت ابوالفضل العباس (ع) را از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد .

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه به بخش دیگری از فعالیت ها و خدمات عمرانی ستاد در حرم امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: نصب سامانه صوتی حرم امام حسین (ع)، تأمین نیازمندیهای مخابراتی حرم، اجرای فیبر نوری در بین الحرمین، اجرای پروژه های نور، ساخت 21 برج روشنایی در بین الحرمین، تأمین و نصب لوسترهای مورد نیاز حرمین، راه اندازی کارگاه شستشوی فرش و رفوگری،تأمین ونصب لوسترهای مورد نیاز حرمین و تأمین فرش حرمین از دیگر اقدامات است .

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد عتبت عالیات به اهم فعالیت ها در بازسازی حرمین عسکریین (ع) هم اشاره کرد و گفت : طراحی ضریح مطهر امامین عسکریین (ع)، طراحی و ساخت صندوق های قبور شریف، طراحی و اجرای مناره ساعت حرم طفلان مسلم (ع)، ساخت و نصب گلدسته های حرم طفلان مسلم (ع) و برخی خدمات دیگر از جمله اقدامات این ستاد است .

حجت الاسلام محمدی همچنین به تبیین مهمترین فعالیتهای این ستاد در حرم امام جواد (ع) پرداخت و از اتمام عملیات طلاکاری گنبد و گلدسته های حرم مطهر آن امام همام خبر داد .

وی کاشیکاری به مساحت 1780 مترمربع، انتقال و تعویض بیش از 15 هزار مترمربع سنگ صحن، ساخت 64 در چوبی حجره های صحن، تأمین لوسترهای حرم و راه اندازی کارگاره های آبکاری گنبد و پرداخت کاری را از دیگر فعالیتها برشمرد .

منبع:خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال