تازه ترین
خانه » اخبار » حرم حضرت رقیه(س) از جنگ صدمه ندیده است/ مرمت فرسودگی‌ها
حرم حضرت رقیه(س) از جنگ صدمه ندیده است/ مرمت فرسودگی‌ها

حرم حضرت رقیه(س) از جنگ صدمه ندیده است/ مرمت فرسودگی‌ها

download (3)

موسوی خبر داد:

حرم حضرت رقیه(س) از جنگ صدمه ندیده است/ مرمت فرسودگی‌ها

گروه جامعه: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به اینکه حرم حضرت رقیه(س) از جنگ سوریه آسیبی ندیده است، گفت: این حرم دچار فرسودگی شده که به زودی مرمت خواهدشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود موسوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان که مسئول بازسازی حرم حضرت زینب(س) و حرم حضرت رقیه(س) در سوریه است، در گفت‌و‌گو  خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با در خصوص وضعیت حرم حضرت رقیه(س) اعلام کرد: حرم حضرت رقیه(س) تاکنون آسیبی از جنگ ندیده است و امیدواریم هرگز هم آسیب نبیند اما به دلیل شرایط حاکم بر کشور سوریه دچار فرسایش شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با سفیر و معاون سفیر ایران در سوریه و تولیت حرم حضرت رقیه(س)، گفت: درب‌ها، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و سیستم‌های عمومی این حرم فرسوده شده است و باید مرمت و بازسازی شود.

حجت‌الاسلام موسوی همچنین اعلام کرد: پس از مرمت بخش‌های فرسوده حرم، توسعه حرم حضرت رقیه(س) نیز در دستور کار قرار دارد و با توجه به اینکه اطراف حرم املاک و بازار قرار دارد و هزینه زیادی برای آزادسازی این بخش‌ها لازم است تصمیم گرفتیم زیرزمینی برای حرم احاداث کنیم تا در سال‌های بعد و با بهبود شرایط به توسعه اطراف حرم مطهر نیز اقدام شود.

وی در پایان گفت: منتظر بهبود شرایط امنیتی در اطراف این حرم هستیم تا کار مرمت و توسعه آغاز شود.

 منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال