تازه ترین
خانه » اخبار » خوزستانی ها در مشارکت بازسازی عتبات مقدسه پیشتازند
خوزستانی ها در مشارکت بازسازی عتبات مقدسه پیشتازند

خوزستانی ها در مشارکت بازسازی عتبات مقدسه پیشتازند

اهواز – ایرنا – رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه مردم شریف و محب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) خوزستان در مشارکت بازسازی اعتاب مقدسه در عراق و سوریه پیشتاز هستند بیان کرد: هنوز از ظرفیت‌های خیران برای مشارکت بیشتر در پروژه‌های عمرانی در حرم‌های مطهر به خوبی استفاده نشده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز چهارشنبه در همایش فصلی مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در حوزه بسیج نفت شهید تندگویان اهواز افزود:مسئولان شهرستانی ستاد بازسازی عتبات عالیات باید با شناسایی خیرانی که مایل به مشارکت در این کار حسنه هستند آنان را به مشارکت ترغیب و تشویق کنند.

وی حضورمنظم مسوولان شهرستانی‌ در ستادها و ارتباط نزدیک با قشرهای مختلف مردم را در افزایش مشارکت عمومی در اجرای پروژه‌های عمرانی در عتبات عالیات تعیین کننده خواند و بیان کرد: درصد میزان موفقیت ستادهای شهرستانی برای جلب مشارکت‌ها به ارتباط قوی و مستمر با قشرهای مختلف مردم بستگی دارد.

ضرورت فعالیت بیشتر بانوان برای مشارکت

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان خواستار فعالیت بیشتر بانوان عضو ستادهای شهرستانی عتبات عالیات برای مشارکت بیشتر خواهران در ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف و صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلا شد.

حجت الاسلام موسوی ، سیمان و میلگرد را ۲ نیاز اساسی این ۲ پروژه عمرانی در نجف اشرف و کربلای معلا بیان کرد و افزود: بانوان خوزستانی با حرکت بسیجی و جهادی می‌توانند در تامین نیازهای عمرانی این پروژه‌ها آستین همت بالا بزنند و همه خواهران خیر را به مشارکت دعوت کنند.

به شبهات پاسخ دهید

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به برخی شبهه افکنی ها در مورد کمک و مشارکت در بازسازی عتبات عالیات گفت: باید با شبهات و سوال ها به نرمی و صبوری پاسخ داد ولی با کسانی که عامدانه بین مردم تردید و شبهه افکنی می کنند باید مقابله کرد چون اینها عوامل شیطان هستند و مردم را از راه مستقیم منحرف می‌کنند. 

وی گفت: مردم خوزستان افتخارمی‌کنند که در بازسازی حرم های مطهر مشارکت می کنند و حتی برخی از مردم خوزستان که درآمد متوسط دارند و یا خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد ، یارانه خود را با افتخار به این کار خداپسندانه اختصاص می‌دهند.

مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کنید

حجت الاسلام موسوی با اشاره به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ۱۳۹۸ نیز گفت: مدیران ستادی شهرستانی ، تنها وظیفه دارند مردم را به مشارکت بیشتر و حماسی حسب تاکیدهای رهبر معظم انقلاب و تقویت اصل نظام اسلامی دعوت کنند.

وی بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات و برحذر داشتن از حمایت یا مخالفت با نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

خدمت به زائران عزیز اربعین حسینی افتخار ما خوزستانیها است

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی ، تغذیه و اسکان ستاد اربعین خوزستان در ادامه با بیان اینکه خدمت به زائران عزیز اربعین حسینی افتخار ما خوزستانی‌ها است بیان کرد:هر سال اربعین باشکوه و عظمت بیشتری برگزار می‌شود و موکب داران خوزستانی در پایانه‌های چذابه و شلمچه با افتخار از زائران اربعین پذیرایی و میهمان نوازی می‌کنند.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه هر سال نقاط ضعف کمتر و نقاط قوت موکب‌ها تقویت می‌شود افزود: موکب‌های اربعین سه دسته هستند دسته اول با کمک خیران اداره می شوند ، دسته دوم با پشتیبانی برخی کارکنان اداره‌های دولتی مدیریت می‌شوند و دسته سوم موکب هایی هستند که خدمات ناچیزی دارند که سعی داریم آنها را تشویق به ادغام در موکب های دیگر کنیم.

وی گفت: بار اصلی اربعین بر دوش مردم شهرهای دشت آزادگان ، آبادان و اهواز است و علاوه بر این بیشترین کمک ها برای بازسازی عتبات مقدسه هم مربوط به همین شهرها می باشد.

وی افزود  خوشبختانه  مردم دیگر نقاط خوزستان نیز  با برپایی موکب‌ها در نقاط مختلف این استان از زائران اربعین پذیرایی می‌کنند و در اربعین امسال ۱.۲میلیون زائر از گذرگاه‌های مرزی چذابه و شلمچه به شهرهای مقدس عراق مشرف شدند. در حاشیه این همایش پنج کمیسیون تخصصی شامل جذب مشارکت‌های مردمی ، امور بانوان ، فرهنگی و روابط عمومی ، اربعین و امور شهرستان‌ها برگزار و به بررسی مسایل پیش رو ، برنامه ها و مشکلات حوزه مدیریتی خود پرداختند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال