تازه ترین
خانه » درباره ستاد بازسازی عتبات

درباره ستاد بازسازی عتبات

معرفی ستاد

قریب به نیم قرن دیکتاتوری و جنگ برای مردم مظلوم عراق نتیجه ای جز ویرانی، آوارگی ، قتل وغارت به همراه نداشته است. عتبات مقدسه نیز از این امر مستثنی نبوده و آثار زخم دژخیمان هنوز از چهره منور آنان پاک نشده است وآنان هدفی جز ویرانی وتخریب این اماکن مقدس که قلب عالم اسلام وشیعیان می باشد را نداشته اند بحمدالله پس ازسقوط رژیم بعثی درعراق با آذرخش اولین نور امید که امکان حضور در بارگاه منور امیر مومنان علی (ع) وسرور شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) ویاران با وفایش بوجود آمد ستاد بازسازی عتبات عالیات عزم خود را جزم نمود تا با برنامه ریزی ، تحقیق ، مطالعات اولیه وهمکاری با تولیت محترم حرمهای مطهر بتواند فضایی مناسب را برای دلدادگان فراهم نماید، که نتیجه آن ترمیم ، تعمیر ، گسترش ، تعویض ، بازسازی وزدودن غبار چندین ساله ازمیعادگاه عاشقان شهادت می باشد. به حول وقوه الهی این امر با حضور خیرین ، علاقه مندان ودلدادگان اهل بیت(ع) عصمت وطهارت در حال تحقق می باشد.

درهمین راستا ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان نیز با مشارکت سایر ستادهای معین استانی تاکنون پروژه های متعددی به اتمام رسانده است که عمده آنها مرمت طلاکاری ایوان داخلی حرم علوی ونصب کتیبه های ایوان و ساخت ونصب ۶ درب رواق های حرم امامین عسکریین(ع) وهمچنین بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س)در سوریه بوده است و درحال حاضر نیز ۴پروژه پروژه عظیم از جمله ادامه بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س)، مرمت طلاکاری گنبد حرم علوی، تامین هزینه ساخت۲۰۰۰متر مربع از صحن حضرت زهراء(س)در حرم علوی و ساخت ۲درب بزرگ حرم حضرت مسلم(ع) را در دست اجرا دارد که امید است با همت والای عاشقان ودلدادگان اهل بیت (ع) در مدت تعیین شده به انجام برسند.

کلیات

نوع فعالیت ستاد مردمی و داوطلبانه است و حوزه فعالیت آن بین المللی و مدت فعالیت از تاریخ تأسیس نامحدود است.

موضوع فعالیت ستاد

بازسازی عتبات عالیات (حرم مطهر امیرالمؤمنین (ع) در نجف اشرف ، حرم مطهر امام حسین (ع) و حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) در کربلای معلی ، حرم مطهر امام موسی کاظم (ع) و حرم مطهر امام جواد (ع) در کاظمین و حرم مطهر امام هادی (ع) و حرم امام حسن عسکری (ع) در سامرا)

اعضاء هیئت امناء ستاد عتبات عالیات استان خوزستان

۱- حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز

۲- دکترعبدالحسین مقتدایی استاندار محترم استان خوزستان

۳- فرماندهی محترم سپاه ولیعصر (عج) خوزستان سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور

۴- حجت الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان

معرفی ستادهای شهرستانی

ستاد در راستای انجام وظایف خود و جذب نذورات ، هدایا و کمک های مردمی نسبت به ایجاد ستادهای فرعی در کلیه شهرستان ها اقدام کرده است که مطابق شرح وظایف و دستورالعمل های ابلاغی انجام وظیفه می کنند. ستادهای شهرستانی در صورت توانمندی می توانند انجام پروژه های مستقل ویا مشارکت در پروژهای بزرگ را را پیشنهاد و پس از تصویب رئیس ستاد و مطابق طرح های ابلاغی اجرا کنند. در کلیه ستاد های شهرستانی هیأت امنایی متشکل از امام جمعه محترم ، فرماندار ، فرمانده سپاه ، مسؤولین و معتمدین محلی برای پشتیبانی و نظارت بر فعالیتهای آن تشکیل می گردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال