تازه ترین
خانه » اخبار » دعوت از خیرین خوزستانی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه
دعوت از خیرین خوزستانی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه

دعوت از خیرین خوزستانی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه

۱alfi0l9رئیس ستاد عتبات عالیات اهواز با اشاره به واگذاری پروژه مرمت و بازسازی گنبد مطهر امام علی‌(ع) به خوزستانی‌‌‌ها از خیرین و ناذران این استان دعوت به مشارکت کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، عزیز‌الله زارعی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نقش اصلی ستاد عتبات ساخت، مرمت، بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر اهل‌بیت در عراق و سوریه است.

وی تصریح کرد: با توجه به ویژگی‌هایی که استان خوزستان دارد و حضور چشم‌گیر مردم استان در برنامه‌های معنوی مرتبط با اهل‌بیت، این مردم نقش ارزنده‌ای در بازسازی عتبات عالیات ایفا کردند.

وی اضافه کرد: استان خوزستان در سال ۹۱ تا ۹۳ رتبه اول کشور را در جهت مشارکت و حضور در بارگاه‌های مقدس را به‌خود اختصاص داده است.

زارعی تاکید داشت: با وجود نقش اصلی استان در بازسازی عتبات عالیات اما چند پروژه محوری از جمله ساخت ۲ هزار متر از صحن حضرت فاطمه در پنج طبقه به استان محول شده است.

وی افزود: تامین هزینه مالی ۲ هزار متر از صحن حضرت فاطمه (س) به ازاری هر متر ۳ میلیون تومان بوده که در مجموع ۶ میلیارد تومان است.

مسئول ستاد عتبات عالیات اهواز با اشاره به پروژه بازسازی گنبد مطهر حضرت امام علی (ع) تصریح کرد: از صفر تا ۱۰۰ این پروژه به استان خوزستان محول شده است.مرمت، نوسازی و ترمیم خشت‌های گنبد مطهر امام علی (ع) به ۳۰۰ سال پیش برمی‌گردد که طی این سال‌ها و به‌دلیل شرایط جوی خشت‌ها خراب شده‌اند.

وی با بیان اینکه به درخواست آیت‌الله سیستانی مرمت گنبد مطهر امام علی (ع) به ایرانی محول شد: اعتبار لازم برای بازسازی خشت‌های گنبد مطهر ۵ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: عتبات عالیات استان متعهد شد ۲ میلیارد تومان از ۵ میلیارد را تا پایان سال‌جاری از محل کمک‌های مردمی و خیرین استان تامین کند.گنبد حرم مطهر به ۱۰ هزار خشت نیاز دارد که به ازای هر خشت  ۵۰۰ هزار تومان می‌بایست هزینه کرد.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر از ۲ میلیارد تومان تعهد ما ۱۱۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده است و مبلغ ترمیم و بازسازی ۲۱۰ خشت به‌دست آمده است.

وی در پایان یادآور شد: هم‌زمان با میلاد حضرت زینب (س) همایشی با حضور ۵۰۰ نفر از خیرانی که در توسعه و مرمت گنبد مطهر امام علی (ع) و صحن حضرت فاطمه (س) مشارکت داشتند برگزار خواهد شد.

همایش ستاد عتبات عالیات خوزستان ۲۵ بهمن‌ماه جاری در گیت بوستان با مشارکت خیرانی که بیش از ۱۰ میلیون تومان به ساخت عتبات کمک کردند برگزار می‌شود. 

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال