تازه ترین
خانه » اخبار » روایت تصویری از شور و شعور اربعین حسینی امسال  
روایت تصویری از شور و شعور اربعین حسینی امسال   

روایت تصویری از شور و شعور اربعین حسینی امسال  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، چند روزی است که ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان‌ها، محموله‌های جمع آوری شده از کمک‌های مردمی  و نذر خیران را بارگیری و به مقصدهای از پیش تعیین شده ارسال می‌کنند.با فرارسید ایام پیاده روی عظیم اربعین حسینی، موجی از شور و شعور حسینی از ایران تا عراق را فرا گرفته است.آنها که پای رفتن داشتند، دل به جاده زده‌اند و آنها که جاماندند با اهداء کمک‌های نقدی و غیرنقدی، در این فیض عظیم مشارکت می‌کنند

امسال با ساماندهی که در ستاد بازسازی عتبات عالیات و با همکاری خوب استانداران صورت گرفته است، هیئات و مردم هر یک از استان‌ها، مسئولیت میزبانی تعدادی از زائران اربعین در نقاط مختلف از مرزها گرفته تا شهرهای مقدس و مسیر نجف به کربلا  را برعهده دارند.

در این میان، مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز با حضور در برخی از این نقاط، به بررسی مشکلات احتمالی و رفع آنها می‌پردازند.

هم اکنون از مرزها خبر می‌رسد که حجم انبوهی از هموطنان عزیز با داشتن مدارک لازم و روادید که شرط عبور از مرز است، در پایانه های مرزی کشور حضور دارند و با انجام تشریفات قانونی وارد عراق می‌شوند.

این در حالی است که از چند روز پیش، موکب‌داران ایرانی که محل استقرار آنها در عراق از پیش تعیین شده بود، سرگرم برپایی مواکب بوده و حتی برخی از آنها، چند روزی است که پ‍ذیرایی از زائران ایرانی و غیر ایرانی را آغاز کرده‌اند.

کارکنان ستاد بازسازی عتبات و خادمان حرم مطهر علوی به‌همراه خادمان مواکب، صحن حضرت زهرا(س) را همچون سال‌های گذشته برای پذیرایی از خیل عظیم زائران آماده کرده‌اند.

با برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته، در کنار فراهم شدن شرایط استراحت در موکب‌ها، برنامه‌های مذهبی و فرهنگی نیز برپا می‌شود.

در ادامه گزارش تصویری از این اقدامات را ملاحظه می‌فرمایید:

منبع:http://fa.atabat.org/

 ۰۱
۰۵ ۰۱۴ ۰۱۶ ۰۱۷ ۰۱۸ ۰۱۹

۰۳ photo_2016-11-05_08-00-14

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال