تازه ترین
خانه » اخبار » زائران حضرت زینب(س) میهمان سفره امام رضا(ع) می‌شوند
زائران حضرت زینب(س) میهمان سفره امام رضا(ع) می‌شوند

زائران حضرت زینب(س) میهمان سفره امام رضا(ع) می‌شوند

photo_2016-02-10_17-27-56
پلارک خبر داد:

زائران حضرت زینب(س) میهمان سفره امام رضا(ع) می‌شوند

گروه جامعه: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از ساخت مکانی در جوار حرم حضرت زینب(س) خبر داد و گفت: این بخش توسط آستان قدس رضوی اداره و از زائران پذیرایی می‌کند.

حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به اتمام بازسازی و رونمایی از گنبد حرم حضرت علی(ع) گفت: بازسازی و طلاکاری ایوان و دو گلدسته حرم حضرت علی(ع) آغاز شده است و حدود یک سال زمان خواهد برد.

وی تأکید کرد: با توجه به فتوای آیت‌الله العظمی سیستانی در خصوص حفظ میراث حرم‌های مطهر، آجرهای طلای ایوان و گلدسته‌های حرم از محل نصب جدا شده و در کارگاه ویژه این کار صافکاری، مرمت و طلاکاری دوباره شده و سپس در محل قبلی نصب می‌شود به همین دلیل زمان زیادی برای مرمت نیاز است.

پلارک افزود: با توجه به اینکه نمی‌خواهیم در چهره حرم تغییر محسوسی ایجاد شود تکه تکه کارهای این بخش‌ها را انجام می‌دهیم.

وی در خصوص طرح‌های اجرایی در حرم حضرت زینب(س) نیز گفت: طرح‌های مرمت حرم حضرت زینب(س) انجام شده است و اکنون طرح توسعه این حرم را در دستور کار اجرایی داریم.

وی افزود: همچنین طبق توافقی که با آستان قدس رضوی انجام داده‌ایم، مقرر شده است که ستاد بازسازی عتبات عالیات در جوار حرم حضرت مکانی را برای پذیرایی روزانه از هزار و ۵۰۰ زائر اختصاص دهد. پس از اتمام ساخت، این بخش در اختیار آستان قدس رضوی قرار داده می‌شود تا آشپزخانه آن فعال شده و از زائران حضرت زینب(س) پذیرایی شود.

پلارک افزود: پس از اتمام پروژه زائران حضرت زینب(س) میهمان سفره امام رضا(ع) خواهند بود.

منبع:ایکنا

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال