تازه ترین
خانه » اخبار » سال گذشته ۳۰۴ نفر نیروی فنی و ماهر برای پروژه های بازسازی عتبات مقدسه اعزام کرده ایم.
سال گذشته ۳۰۴ نفر نیروی فنی و ماهر برای پروژه های بازسازی عتبات مقدسه اعزام کرده ایم.

سال گذشته ۳۰۴ نفر نیروی فنی و ماهر برای پروژه های بازسازی عتبات مقدسه اعزام کرده ایم.

download (3)

 در مصاحبه واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان عنوان شد:

 لطفاٌ مرور مختصری از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط ستاد استان از ابتدا تا کنون اعم ازاعزام نیرو، میزان جذب و… را بفرمایید؟

ج) از ابتدای آغاز به کار در تمامی شهرستان ها و تعدادی از شرکت های بزرگ های تابعه استان اقدام به راه اندازی ستادهای فرعی کردیم و علاوه برآن در تمامی ادارات، سازمان ها، مساجد و محلات افراد معتمد و مورد وثوق را شناسایی و به عنوان نماینده ستاد وظیفه اطلاع رسانی را به انجام می رسانند و در سال۹۴ موفق به جمع آوری۴۰۳۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال شامل وجوه نقد، طلاجات و اقلام اهدایی برای ارسال به عتبات مقدسه شدیم و همچنین در همین سال تعداد ۳۰۴ نفر نیروی فنی و ماهر برای کار در پروژه های دست اقدام در کشورهای عراق و سوریه اعزام کرده ایم.

دستاوردها و پروژه های سال گذشته(۹۴) و برنامه های امسال را توضیح بفرمایید؟

ج) به حول و قوه الهی در طول سال گذشته موفق به انجام تعهدات ابلاغی از طرف مرکز شده ایم، و پروژه ای که در سال گذشته موفق به اتمام و تحویل آن شدیم ساخت ۶ درب حرم امامین عسکریین علیهما السلام و انتقال و نصب در حرم شریف بود و همچنین دو پروژه جدید یکی بازسازی گنبد حرم علوی و دیگری ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم علیه السلام را به یاری خداوند و پشتیبانی مردم آغاز و در حال انجام هستیم.

ارزیابی شما از چگونگی و میزان مشارکت گروه‌های مختلف مثلا بانوان، دانشجویان، اصناف، هنرمندان، متخصصان و اهل فن و….چیست؟

ج) بحمدالله مشارکت کلیه اقشار و اصناف جامعه خصوصاٌ بانوان محترمه چشمگیر بوده است خصوصاٌ آورده طلا و زیورآلات که متعلق به بانوان مومنه می باشد حکایت از ایثار و از خودگذشتگی آنها است.

 نحوه مشارکت مردم استان چگونه است(نذورات و هدایای نقدی، کالا، و….)؟

ج)بحمدالله در طول فعالیت ستادبازسازی عتبات عالیات استان مردم و محبین اهل بیت علیهم السلام با تمام وجودبا اهداء نذورات و هدایا چه به صورت نقد ویا طلاجات و کالا این ستاد را یاری کرده اند و هر پروژه ای که در تعهد استان بوده در موعد مقرر به انجام و تحویل گردید.

آیا ستاد استان هم اکنون پروژه شاخصی را دنبال می‌کند(ستاد معین پروژه‌ای است)؟ اگر بله شرح کاملی از پروژه‌، میزان پیشرفت، جزئیات فنی و برنامه زمانبندی ارائه کنید.

ج)پروژه های شاخصی که این ستاد به اتمام رسانده عبارت از:۱- بازسازی ایوان طلای حرم علوی.۲- ساخت ۶درب حرم امامین عسکریین علیهما السلام ونصب درسامراء.۳- بازسازی بیش از۹۰% نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها، فقط بازسازی گلدسته ها مانده که درحال بازسازی است.

و پروژه هایی که هم اکنون توسط این ستاد در دست اقدام است عبارت از: ۱- ادامه بازسازی گلدسته های حرم حضرت زینب سلام الله علیها.۲- ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم علیه السلام.۳- بازسازی گنبد طلای حرم علوی. ۴- مشارکت در ساخت(۲۰۰۰متر مربع)صحن حضرت زهراء سلام الله علیها در حرم علوی.

ذکر چند نمونه از شاخص‌ترین فعالیت‌های مردمی صورت گرفته در زمینه بازسازی اعتاب مقدسه توسط ستاد استان.

ج) این ستاد در قضیه ساخت ۶درب حرم امامین عسکریین علیهما السلام، برای راه اندازی و تجهیز کارگاه نیاز فوری به مبلغ پنجاه میلیون تومان داشتیم و همان زمان هم پولی در حساب مربوطه نداشتیم، فلذا چند روزی را دنبال راه چاره کار بودیم و فرصت چندانی در اختیار نبود تا اینکه صبح روز بعد با بررسی حساب بانکی مربوطه متوجه شدیم ساعت ۸صبح همان روز مبلغ۴۵میلیون تومان برای حرم واریز شد که با پیگیری انجام شده وصحبت با شخص اهداء کننده ایشان گفتند شب گذشته مادرم که سیده هم می باشد، به نزدم آمد و گفت می خواهم این پول را برای حرم امامین عسکریین علیهما السلام هدیه کنم و مرا امر کرد که به حساب مربوط به حرم واریز کنم. فلذا برای ما مسجل شد که این کارها صاحب دارد و خداوند خودش دلهایی که محبت به اهل بیت  علیهم السلام دارند را به این طرف هدایت می کند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال