تازه ترین
خانه » اخبار » ستاد بازسازی عتبات درتحقق شعار اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده است
ستاد بازسازی عتبات درتحقق شعار اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده است

ستاد بازسازی عتبات درتحقق شعار اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده است

جانشین معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات در گفت وگو با فارس
نذورات مردمی در بازسازی حرم‌های مطهرمصداق اقتصاد مقاومتی است
جانشین معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: نذوراتی که مردم جهت بازسازی حرم‌های مطهر واریز می‌کنند مصداق عینی اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی است

علیرضا رادان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص نذورات مردمی اظهارکرد: ستاد بازسازی عتبات درتحقق شعار اقتصاد مقاومتی موفق عمل کرده و در توسعه و احیا حرم‌های مطهر چرخ بسیاری از کارخانجات را با همین کمک‌های مردمی و به کارگیری ظرفیت‌ها روشن نگه داشتیم.

اقتصاد مقاومتی و نذورات مردمی

وی افزود: خصوصا در بازسازی صحن مطهر حضرت زهرا(س) اکثر صنایع را با همین پروژه بازسازی، فعال کردیم.

جانشین معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور تصریح کرد: در این مقوله هنرهایی را زنده نگه داشتیم که دیگر نامی از آنان نبود، اشتغال‌زایی انجام شد و مصداق از مردم برای مردم عینی شد.

رادان افزود: شورای فرهنگی بایستی بتواند شبهاتی که در خصوص ستاد بازسازی حرم‌های مطهرکه توسط برخی افراد معلوم‌الحال صورت می‌پذیرد را علت‌یابی کرده و رفع شبهه نماید؛ بصورت منطقی و با استدلال وگزارش‌های واقعی اذهان را روشن نموده و برای این باید نقشه راه ترسیم کنیم .

کار فرهنگی اولویت است

این مقام مسوول بیان کرد: از زمانی که ستاد وارد عمل شده به لطف خدا برخی مشکلات جابجایی نذورات درحرم‌ها کاملا هدفمند خرج می‌گردد و این امر باعث خرسندی زائران شده است، بعد احیای و توسعه حرم‌ها، نوبت به کار فرهنگی است؛ مسئله مهم در این برهه از زمان کار فرهنگی است، دشمن می‌خواهد اهل بیت دروغین بسازد درخواست می‌کنم از هر ظرفیتی که می‌شناسید برای شکوفا نمودن ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان بهره ببرید.

وی گفت: دراین بحث باید خیلی هنرمندانه حرف بزنیم، باید طوری کار ایجاد شود که بتوان درشبکه‌های ملی و مجازی انتشار داد؛ عملکرد هرمزگان درساخت هشت درب حرمین بایستی بدرستی نشان داده شود.

این مسوول فرهنگی گفت: شورای فرهنگی و اطلاع رسانی بایستی بتواند وضعیت فرهنگی را بسنجد و مطابق با آن به تبلغات بپردازد، بزرگترین ظرفیت ما حب اهل بیت بوده و برای فرهنگ‌سازی واطلاع‌رسانی می‌توانیم از ابزار های گوناگون خصوصا از بسیج رسانه بیشترین بهره را ببریم.

وی افزود: اگر این نگاه باشد می‌توان کمک کرد به رونق و جذب حمایت و کمک‌های مردمی، توجیه وگزارش از اقدامات بسیار مهمی است که به این موضوع کمک زیادی می‌کند، مستند‌سازی از تمام پروژه‌ها، عملکرد‌ها و اجرائیاتی که وجود دارد می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

گزارش کار به مردم بدهیم

رادان اظهارکرد: ستادبازسازی از سال ۸۲آغاز به بکار کرده و در مقایسه‌ای می‌بینیم که وضعیت حرم‌ها با قبل و درحال حاضر چقدر متفاوت شده به اعتقاد بنده باید به مردم گفته شود با کمک‌های شما یک دوره، تمام حرم‌ها کامل احیاء وبازسازی شده است در بعد توسعه هم رقبایی داریم که این کارها را انجام می‌دهند صرفا برای پول و از هنرهای اصیل اسلامی و ایرانی درکارشان خبری نیست بایستی به مردم با ارائه هنرهای زیبا و اسلامی گزارش کار داد.

وی گفت: ستاد در اولین اقدام پس از احیاء یک دوره کامل حرم‌ها، شروع به توسعه حرم امام علی (ع) با اجرای صحن حضرت فاطمه (س) نمود که این کار نمایشگاهی است از هنرهای معماری اسلامی ایرانی و به رونق اشتغال و ماندگاری هنرهای اصیل و صنایع کمک کرد.

هدفمندی نذورات

رادان گفت: درگام دوم توسعه صحن امام حسین (ع) بود که با ایجاد صحن حضرت زینب (س) مردم نتیجه کمک‌های خود را الان می‌بینند و نتیجه‌اش مشخص است، درگذشته نذورات که پرداخت می‌شد سهم بازسازی حرم و توسعه بسیار اندک بود و در کشور عراق و سوریه صرف امور دیگری می‌شد، اما از زمانی که ستاد وارد عمل شده به لطف خدا این مهم کاملا مشخص است.

این مسوول فرهنگی گفت: درحال حاضر نذورات بصورت هدفمند خرج شده و باعث خرسندی زائران می‌شود و مردم نتیجه کمک‌هایشان را در مراسم اربعین، رونق صحن‌ها، توسعه حرم‌ها ، احیاء حرم‌ها و عتبات عالیات و فضا سازی‌ها می‌بینند اما چیزی که مهم است بعد احیای حرم‌ها، توسعه حرم‌ها ، کار فرهنگی است مسئله مهم امروز این است .

دشمن را مایوس کنیم

جانشین معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور تصریح کرد: دشمن دلارهای زیادی خرج می‌کند، تا اعتقادات ما را بگیرد وقتی امام خامنه‌ای می‌فرمایند من آرزوی خادمی دارم حجت تمام است، ستاد بازسازی عتبات دراقتصاد مقاومتی از مردم به مردم منفعت می‌رساند و باید چراغ این راه را همچنان روشن نگه داریم چرا که هر چه داریم از ائمه اطهار است.

 منبع:http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال