تازه ترین
خانه » اخبار » شریعتی: خوزستان دروازه ورود تشیع علوی به ایران/ به دنبال بازسازی حرم اهل بیت در سوریه هستیم
شریعتی: خوزستان دروازه ورود تشیع علوی به ایران/ به دنبال بازسازی حرم اهل بیت در سوریه هستیم

شریعتی: خوزستان دروازه ورود تشیع علوی به ایران/ به دنبال بازسازی حرم اهل بیت در سوریه هستیم

۱۳۹۵۰۸۱۹۰۰۱۰۵۱_photoaاستاندار خوزستان گفت: به حول و قوه الهی پس از رونمایی از گنبد جدید حرم امیر المومنین (ع) در نجف اشرف که مردم خوزستان آنرا انجام دادند به دنبال برخی اقدامات در سویه و حرم مطهر حضرت زینب (س) هستیم.

به گزارش روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات، غلامرضا شریعتی در آئین رونمایی از گنبد جدید علوی در بارگاه منور امیر المومنین (ع) در جمع خبرنگاران گفت: خوزستان دروازه ورود شیعه و تشیع علوی به ایران بوده و از این بابت مردم ایران به خوزستان مدیون هستند و این دین تنها به دفاع مقدس و اقدامات جانانه استان خوزستان باز نمی‌گردد که این امر مایه مباهات خوزستانی‌هاست.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان همواره در خدمت اهل بیت بوده و هستند اظهار داشت: مردم خوزستان در ترمیم و آبادانی بارگاه‌ها و حرم‌های اهل بیت پیش قدم هستند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: مردم خوزستان مفتخر به اقدامات تعمیر و مرمت و بازسازی حرم مطهر علوی هستند. ان شاءالله به حول و قوه الهی پس از رونمایی از گنبد جدید حرم امیر المومنین (ع) به دنبال انجام برخی اقدامات در سویه و حرم مطهر حضرت زینب (س) هستیم که تا کنون برخی برنامه‌ها اجرایی شده است. 

وی گفت: استانداری و همه دستگاه‌های استان خوزستان از اقدامات خیر مردم خوزستان و ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان حمایت کرده و‌ می‌کوشیم تا اقدامات آنها به نحو مطلوب و احسن انجام شود.

شریعتی گفت: خادمی خاندان اهل بیت (ع) از سوی مردم خوزستان مانند سایر مردم این استان و دیگر استان‌ها و شهرستان‌ها افتخار بزرگی است که آنها همواره پیش قدم بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در راهپیمایی عظیم اربعین مرد استان خوزستان در پذیرایی، بدرقه و استقبال از زائرین و همچنین انجام کارهای زیرساختی ویژه این افراد عملکرد بسیار ویژه‌ای دارند و با اینکه برخی مسکلات گریبانگیر آنهاست اما تلاش وافری کردند تا زائرین با کمتیرن دغدغه وارد این استان شده و از آن خارج شوند. 

استاندار خوزستان با بیان اینکه مردم این استان تلاش زیادی کرده و خواهند کرد تا ضمن ارائه خدمات به اهل بیت (ع) به زائرین اربعین و ائمه معصومین نیز خدمت رسانی کنند.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال