تازه ترین
خانه » اخبار » شوشتری خبر داد: توسعه‌ی حرم ائمه اطهار(ع) در سالجاری

شوشتری خبر داد: توسعه‌ی حرم ائمه اطهار(ع) در سالجاری

شوشتری خبر داد: توسعه‌ي حرم ائمه اطهار(ع) در سالجاری
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: پروژه توسعه حرم امامان معصوم(ع) در سالجاری در دستور کار قرار دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی مسعود شوشتری در چهارمین جلسه شورای اداری استان مرکزی و معارفه رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از سال 1382 تأسیس شد و تا امروز با جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مرمت، بازسازی و توسعه حرم امامان(ع) مدفون در عراق می‌پردازد.
وی ادامه داد: طی این مدت 180 پروژه مرمتی، هنری و خدماتی و زیارتی مورد نیاز حرم‌ها در کربلا، نجف و سامرا با هزینه 200 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است که این اعتبارات به طور کامل از محل کمک‌های مردمی تأمین شده است.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور بیان کرد: مردم کشور سالانه 70 تا 80 میلیارد تومان برای بازسازی حرم امامان(ع) به ستاد بازسازی عتبات کمک می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه سه ضریح ائمه(ع) در کشور ساخته شده است که یکی از آنها در استان مرکزی با کمک مردم ساخته شده است افزود: کار نصب دو ضریح انجام شده است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه‌هایی که در سال جاری انجام شد مرمت کاشی دست نوشته از زمان نادرشاه افشار است که در آستان مقدس حضرت علی(ع) و در رواق ایوان طلا نصب شده بود، که این کار توسط معماران چیره دست ایران اسلامی به خوبی انجام شد.
وی اظهار کرد: در همین راستا طرح توسعه حرم حضرت علی(ع) به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های این ستاد در حال انجام است که با آن بقعه متبرکه حرم مطهر حضرت علی(ع) که پیش از این کوچک‌ترین حرم ائمه اطهار(ع) بوده، با اجرای طرح‌های جدید توسعه می‌یابد.
شوشتری یادآور شد: پروژه توسعه حرم امام حسین(ع) با معماری بی‌نظیر ایرانی اسلامی نیز از سال آینده وارد مرحله اجرایی می‌شود که براین اساس حرم آن امام بزرگوار 46 هزار متر توسعه می‌یابد.
وی ادامه داد: همچنین به دلیل مسدود شدن چشم‌انداز گنبد نورانی آن حضرت، کار نصب یک گنبد دیگر بر روی گنبد فعلی در دستور کار ستاد قرار دارد که حدود شش متر بالاتر از گنبد فعلی قرار می‌گیرد.
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور بیان کرد: با طرح توسعه‌هایي که در حرم امامان انجام می‌دهیم شرایط را برای حضور زائران بیشتری را در آینده فراهم می‌کنیم.
در این مراسم مهدی زندیه‌وکیلی معاون امور عمرانی استانداری مرکزی به عنوان رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی معرفی شد.
منبع:ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال