تازه ترین
خانه » اخبار » طلاهای اهدایی مردم خوزستان به اعتاب مقدسه عراق ارسال شد

طلاهای اهدایی مردم خوزستان به اعتاب مقدسه عراق ارسال شد

طلاهای اهدایی مردم خوزستان به اعتاب مقدسه عراق ارسال شد

محموله طلاهای اهدایی مردم دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) روز سه شنبه در آیینی از ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به اعتاب مقدسه عراق ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در این آیین گفت: این محموله به وزن یک کیلو و 822گرم شامل انواع طلاهای اهدایی بانوان خوزستانی است که به منظور کمک به بازسازی حرم های مطهر امامین عسکریین(ع)، امام علی (ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و امام حسین(ع)، امام موسی کاظم (ع) و امام جواد(ع) به شهرهای مقدس نجف، کربلا، سامرا و کاظمین ارسال می شود.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی افزود: طلاهای اهدایی مردم خوزستان بدون هیچ دخل و تصرفی پس از ذوب در کارگاههای مخصوص در راستای نیت اهداکننده به مصرف خواهد رسید.

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان هم اکنون پروژه عظیم طلاکاری ایوان حرم علوی، ساخت پنج در حرم امامین عسکریین(ع)، بازسازی حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س) در سوریه را برعهده دارد؛ ضمن آنکه مشارکت در ساخت صحن بزرگ حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف جرو برنامه های قطعی این ستاد محسوب می شود.

تاکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان سه محموله طلاهای اهدایی مردم استان را برای کمک به بازسازی و طلاکاری ایوان حرم علوی به نجف ارسال کرده است.

در این راستا خوزستانی ها حدود 25 کیلوگرم طلا و 65 میلیارد ریال وجه نقدی تنها برای کمک به بازسازی ایوان حرم حضرت علی (ع) کمک کرده اند.

هزینه طلاکاری ایوان حرم علوی که از ابتدای سال 1390 آغاز شده و هم اکنون مراحل پایانی آن را می گذراند 125میلیارد ریال برآورد شده است.
منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال