تازه ترین
خانه » اخبار » عضو مجلس خبرگان: بالاترین سطح تعظیم شعائر بازسازی عتبات عالیات است
عضو مجلس خبرگان: بالاترین سطح تعظیم شعائر بازسازی عتبات عالیات است

عضو مجلس خبرگان: بالاترین سطح تعظیم شعائر بازسازی عتبات عالیات است

۸۱۹۶۳۳۱۸-۷۰۵۲۱۱۷۰یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز بالاترین سطح تعظیم شعائر بازسازی و مرمت عتبات عالیات است.

به گزارش ایرنا آیت ا…سید علی شفیعی یکشنبه در همایش خیرین و خادمان اعتاب عالیات با عنوان ‘گلستان ماندگار’ در گیت بوستان اهواز، با بیان اینکه امروز شاید بالاترین سطح تعظیم شعائر بازسازی عتبات باشد، اظهار کرد: امروز راز و رمز تشیع همین اعتاب مقدسه است و هر چه اینها را ارج بنهیم کم است.
وی افزود: امروز صدق فرمایش حضرت زینب(س) را می بینیم که خیرین برای بازسازی، تجلیل و سازمان دادن به عتبات مقدسه خیرات خود را اختصاص می دهند.
شفیعی یادآور شد: بسیاری از مسائل بعد غیبی دارند و در مرور زمان آثارش را در امر دنیا و آخرت می بینیم و آثار این خیرات نیز بدون شک در زندگی خیرین دیده می شود.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز شیوه نذرها باید تغییر کند و برای این عتبات عالیات انجام، و تعظیم شعائر در این مسیر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه از بزرگترین خصائص مذهب شیعه این است که پایگاه آن مردمی است و دولتی نیست، افزود: امری که دولتی باشد رونق چندانی ندارد و زمانی که مردم وارد کار شوند آن کار رونق می گیرد.
ستاد بازسازی عتبات عالیات به پشتوانه مردم خوزستان و کلانشهر اهواز پروژه هایی از حرم های مطهر اهل بیت (ع) را در قراردادی ۱۸ ماهه تقبل کرده که مرمت و بازسازی گنبد مطهر حرم امام علی (ع) در نجف اشرف به تعداد ۱۰ هزار خشت طلا و با هزینه۵۰ میلیارد ریال، و نیز ساخت صحن حضرت زهرا(س) با هدف توسعه حرم علوی در نجف اشرف به مقدار ۲۲۱ هزار متر مربع در پنج طبقه با هزینه دو هزار متر مربع از این صحن از آن جمله است.

 منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال