تازه ترین
خانه » اخبار » فرصتی برای مشارکت خیرین در ترمیم گنبد مطهر حرم علوی
فرصتی برای مشارکت خیرین در ترمیم گنبد مطهر حرم علوی

فرصتی برای مشارکت خیرین در ترمیم گنبد مطهر حرم علوی

New Picture

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به اجرای پروژه ترمیم خشت‌های طلای گنبد حرم علوی از خیرین و ناذران دعوت کرد با اهداء کمک‌های نقدی فرصت مشارکت در این طرح را غنیمت بشمارند

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت السلام و المسلمین سید محمود موسوی با اشاره به بازدید چندی پیش خود که به اتفاق حضرت آیت الله موسوی جزایری از کارگاه بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی علیه السلام داشت گفت: کارها با سرعت خوبی در حال انجام است و انشاءالله با یاری خداوند متعال و عنایات اهل بیت علیهم السلام و پشتیبانی‌های خالصانه مردم ولایتمدار، این پروژه در موعد مقرر به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به مدت زمان اجرای پروژه مذکور،گفت: براساس قراردادی که با تولیت حرم امام علی (ع) منعقد شده،  مقرر شده است که کار ترمیم و مرمت این گنبد با ابعادی بالغ بر ۶۵۰ متر مربع و ۱۰هزار خشت طلا به مدت ۱۸ ماه انجام شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه کار ترمیم و بازسازی گنبد حرم امام علی (ع) برعهده مردم خوزستان است، گفت: هر خشت طلا به اعتباری بالغ بر ۵۰۰هزار تومان احتیاج دارد که امیدواریم با همکاری مردم خیر اعتبار مورد نیاز جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه این پروژه به ۱۰۰ کیلو طلا جهت ترمیم طلا خشت نیاز دارد، عنوان کرد: میزان طلای مورد نیاز توسط متولی حرم و وقف شیعه نجف تامین گردیده و ادامه فعالیت پروژه به طور کامل بر عهده استان خوزستان است.

موسوی تصریح کرد: از تمامی شهروندان استان در خواست داریم که دراین پروژه همکاری کنند تا ما نیز بتوانیم در مدت زمان تعیین شده بحث ترمیم و بازسازی گنبدحرم مبارک حضرت علی (ع) را به پایان برسانیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: درب های حرم حضرت مسلم بن عقیل نیز با ابعادی بالغ بر ۶ متر ارتفاع و ۳ متر عرض توسط مردم شهرستان آبادان در حال ساخت است.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال