تازه ترین
خانه » اخبار » قدردانی آیت الله صافی از اقدامات ستاد بازسازی عتبات
قدردانی آیت الله صافی از اقدامات ستاد بازسازی عتبات

قدردانی آیت الله صافی از اقدامات ستاد بازسازی عتبات

۷۶۸۴۳۰

آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، از اقدامات شایسته ایران در بازسازی و توسعه اماکن مقدس عراق تجلیل کرد

گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات،آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار  حسن پلارک رئیس ستاد عتبات عالیات گفت: حضور هنرمندان و خیرین ایرانی در خلق آثار فاخر هنری برای اهل بیت (ع) زبانزد جهانیان است و قطعا در شهرهای مقدس عراق هم آثار بی نظیری برای ائمه معصومین(ع) ایجاد خواهند کرد. 

وی کار برای اهل بیت (ع) را کاری ارزشمند و ماندگار توصیف کرد و افزود: گام برداشتن در این مسیر توفیق بزرگ الهی است و باید قدردان این موهبت باشیم.

این مرجع تقلید موفقیت‌های ایرانیان در ساخت چنین بناهای با شکوه را مرهون توجهات حضرت ولیعصر (عج) دانست و افزود: شکوه و عظمت حرم‌های معصومین (ع) نشانگر اوج ارادت و علاقه شیعیان به پیشوایان معصوم است.

حسن پلارک نیز در این دیدار با اشاره به آخرین اقدامات انجام‌شده در مورد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: شاخص‌ترین پروژه در دست اجرا طی ده سال گذشته، پروژه توسعه حرم حضرت امیرالمومنان(ع) است که در مراحل پایانی قرار دارد.

وی بابیان اینکه توسعه حرم امام علی(ع) تحت عنوان صحن و شبستان حضرت زهرا(س) است، افزود: بخش عمده این طرح اجرا شده و بخش قابل‌توجهی از آن نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود تا تقدیم شیفتگان اهل‌بیت(ع) شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به انتقال ضریح امامین عسکرین از قم، اظهار داشت: علاوه بر ضریح مطهر، درهای طلای ملجأ شریفین امامین در صندوقچه‌ها منتقل‌شده و در حرم امامین عسکرین علیهم الاسلام نصب می‌شود.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال