تازه ترین
خانه » اخبار » قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی راه اندازی شد
قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی راه اندازی شد

قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی راه اندازی شد

راه اندازی قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، رئیس کمیته هماهنگی و مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزیراه اندازی قرارگاه توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی ویژه زائران عراقی اربعین در گردهمایی روسا و مسولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: یکی از دلایل ایجاد این سازمان نزدیک کردن مشترکات بین مردم ایران و عراق است که این امر باعث می‌شود هرچقدر دشمن هزینه کند، نتواند رابطه بین این دو کشور را خراب کند.

حسن پلارک در ادامه افزود: این سازمان نقش هماهنگ کننده بین دستگاههای متولی از جمله وزارت کشور، میراث فرهنگی، بهداشت، راه و ترابری، اطلاعات و نیروی انتظامی دارد.

وی گفت: هدف ما از ایجاد این سازمان، تسهیل، تنظیم و مدیریت بین نهادهای یاد شده است تا با استفاده از ساختارهای موجود چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی، بتوان آمار گردشگران عراقی به ایران را افزایش داد.

پلارک بیان کرد: قصد داریم تا همانقدر که زائر از ایران به عراق می رود، تعداد زائران عراقی به ایران را هم افزایش دهیم و در همین راستا بحث توریسم درمانی که وزارت بهداشت متولی آن است را هم پیگیری می کنیم.

در ادامه نامجو جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هم در این مراسم با بیان اینکه طرح توسعه حرم حضرت علی(ع) با مساحت ۲۳۰هزار مترمربع تا پایان امسال به بهره برداری می رسد گفت: طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) نیز با مساحت ۱۳۰هزار مترمربع در حال اجرا است.

نامجو همچنین افزود: برای توسعه صحن حرم حضرت زینب(س) در سوریه قرار است در فاز نخست ۱۶۰۰مترمربع آن مسقف شود.

استاندار خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: اقدامات شکل گرفته حول محور ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با محوریت بازسازی اماکن مقدسه آثار درخشانی در منطقه بر جا گذاشته است.

علیرضا رزم‌حسینی اظهارکرد: ستاد عتبات عالیات موفق شده که اعتماد مردم را جلب کند و ما شاهد هستیم مردم نذورات خود را در راه خدا می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کدورت‌های تاریخی بین دو ملت ایران و عراق از بین رفته است تاکید کرد: هر چقدر به سمت گسترش روابط بین دو کشور قدم برداریم، امنیت ما در منطقه پایدارتر می‌شود.

استاندار خراسان رضوی ضمن ارائه آماری در حوزه گردشگری مذهبی مشهد مقدس، بیان کرد: همه ساله ۳۰میلیون نفر زائر داخلی و بین ۲تا۳ میلیون زائر خارجی که عمدتا از برادران عراقی هستند، به مشهد مقدس مشرف می‌شوند، از طرفی نزدیک به ۱۰۰هزار نفر زائر خارجی از امکانات حوزه گردشگری سلامت در خراسان رضوی بهره‌مند شده‌اند.

رزم‌حسینی با بیان اینکه اقدامات شکل گرفته حول محور ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با محوریت بازسازی اماکن مقدسه آثار درخشانی در منطقه از خود به جای گذاشته است، افزود: به واسطه این اقدامات سازنده، گردشگری مذهبی در منطقه به وجود می‌آید.

به گفته وی، کشورهای اسلامی در منطقه، علاقمند به گسترش گردشگری مذهبی هستند و این جمعیت قوی در منطقه نقش بازدارنده ایجاد می‌کند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال