تازه ترین
خانه » اخبار » مذاکرات ستاد بازسازی عتبات عالیات و دیوان وقف شیعی عراق
مذاکرات ستاد بازسازی عتبات عالیات و دیوان وقف شیعی عراق

مذاکرات ستاد بازسازی عتبات عالیات و دیوان وقف شیعی عراق

مذاکرات دوجانبه وزیر حج و دیوان وقف شیعی عراق و رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات برای توسعه همکاری ها و فعالیت ها، با حضور «سیدصالح الحیدری» رییس این دیوان و «حسن پلارک» برگزار شد.

 81396462-6092932

به گزارش ایرنا از ستاد بازسازی عتبات عالیات، این نشست با محوریت بررسی اقدامات و فعالیت های ستاد بازسازی در اعتاب مقدسه و تفاهم در خصوص توسعه همکاری های دوجانبه دیوان وقف شیعی عراق و ستاد بازسازی عتبات عالیات در تهران برگزار شد.

«سیدصالح الحیدری» در این نشست ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده در حرم های مطهر اعلام کرد: با تفاهم به عمل آمده با ستاد بازسازی عتبات عالیات زمینه لازم برای خدمت رسانی به زائرین حرم های امامان(ع) در شهرهای گوناگون در عراق فراهم آمده است.

وی با اشاره به ایام زیارتی اربعین گفت: تلاش دیوان وقف شیعی، وزارت گردشگری و سایر نهادها بویژه عتبه های مطهر بر این است که بتوانیم امنیت و امکانات لازم برای حجم بالای زوار در این ایام را آماده کنیم.

«حسن پلارک» رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز درباره تفاهم های جدید با دیوان وقف شیعی گفت: بر اساس توافق به عمل آمده، بازسازی حرم مطهر سلمان فارسی در مدائن به ستاد واگذار شده است.

وی درباره اقدامات ستاد برای ایام اربعین تاکید کرد: با توجه به وضعیت امروز عراق، ستاد بازسازی عتبات عالیات و سایر نهادها با تشکیل ستاد اربعین در تلاش هستند تا با برپایی موکب های مختلف به زائرین خدمات رسانی کنند.

پلارک افزود: به همین منظور امسال در صحن حضرت زهرا(س) و صحن حضرت زینب(س) و در مسیر نجف به کربلا میزبان زائران خواهیم بود.

وی درباره ظرفیت مکان های استقرار مسیر زیارتی عنوان کرد: در نجف و کربلا و موکب های میان مسیر، میزبان دهها هزار نفر از زائرین خواهیم بود و حدود 700 هزار وعده غذایی با کمک متبرعین مختلف در این ایام بین زائرین توزیع خواهد شد.

همچنین در حاشیه این نشست سیدصالح الحیدری پرچم حرم مطهر امامین جوادین(ع) را به تقدیر از فعالیت های انجام شده به این ستاد اهدا کرد.

رییس دیوان وقف شیعی عراق با هدف بازبینی اقدامات انجام شده و اجرایی توسط ستاد، ارتقای همکاری های فی مابین و بررسی سایر زمینه های مشارکت و همکاری به ایران سفر کرده و در مدت حضور خود با سیدحسن خمینی تولیت حرم امام راحل(ره) دیدار و گفت وگو کرده است.

 منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال