تازه ترین
خانه » اخبار » مردم امیدیه پیشتاز کمک به بازسازی حرم حضرت زینب (س) هستند+تصاویر بازسازی
مردم امیدیه پیشتاز کمک به بازسازی حرم حضرت زینب (س) هستند+تصاویر بازسازی

مردم امیدیه پیشتاز کمک به بازسازی حرم حضرت زینب (س) هستند+تصاویر بازسازی

رهیاب نیوز :بعد از حضور پررنگ حزب الله لبنان و جوانان شیعه از سرتاسر دنیا حملات تکفیری ها اسرائیلی دفع شد و نوبت به بازسازی حرم عقیله بنی هاشم سلام الله علیها رسید و بار دیگر افتخاری بزرگ نصیب خوزستان و خوزستانی ها شد و کار بازسازی حرم حضرت زینب به مردم خوزستان واگذار شد.

 53434_635482537144763750_s

 

به گزارش رهیاب نیوز ،وقتی تکفیری ها با سلاح های آمریکایی و اسرائیلی روانه سوریه شدند قلب ها دوباره برای عمه سادات حضرت زینب سلام الله تپید سلفی ها که دشمنی دیرینه ایی با اهل بیت عصمت و طهارت دارند آنقدر که سقوط بشار اسد برایشان مهم بود تخریب اماکن مقدس شیعیان خصوصا حرم حضرت زینب را هم در دستور کار خود قرار دادند و از همان روزهای اول با رجزخوانی و تهدید حرم مطهر عقلیه بنی هاشم را مورد هجوم حملات خود قرار دادند که اگر غیرت مدافع حرم حضرت زینب نبود بقیعی دیگر را در سوریه امروز شاهد بودیم.

PIC_2362

دشمن وقتی دید رسیدن به منطقه زینبیه ممکن نیست با گلوله های خمپاره آرپی جی و تک تیراندازان خود حرم را نشانه گرفت و همین امر باعث شد به گنبد ،گلدسته ها ،درب های و پنجره ها، حفاظهای فولادی پنجره ها، توری های پنجره رواق ها، تاسیسات برودتی و حرارتی، ژنراتورهای بزرگ تولید برق، سقف مصلی، کاشی کاری ها و سنگ کاری بدنه و کف صحن  خساراتی وارد شود.

IMG-20140802-WA0010

 

بعد از حضور پررنگ حزب الله لبنان و جوانان شیعه از سرتاسر دنیا حملات تکفیری های اسرائیلی دفع شد و نوبت به بازسازی حرم عقیله بنی هاشم سلام الله علیها رسید و بار دیگر افتخاری بزرگ نصیب خوزستان و خوزستانی ها شد و کار بازسازی حرم حضرت زینب به مردم خوزستان واگذار شد.

IMG_۲۰۱۴۰۸۲۸_۰۹۰۶۲۵

 

 رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در  خرداد 93 از اعزام نخستین گروه 20 نفره فنی، مهندسی از سوی این ستاد به منظور مشارکت در بازسازی مصلای حرم مطهر و نورانی حضرت زینب(س) در دمشق پایتخت سوریه خبر داد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان  افزود: بیش از سه میلیارد ریال امکانات فنی و تجهیزاتی اهدایی مردم ولایت مدار خوزستان همراه این کاروان به سوریه ارسال شده است.

PIC_2755

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه مصلای حرم مطهر حضرت زینب(س) بر اثر حملات خمپاره ای تروریست ها آسیب جدی دیده است افزود: برای بازسازی این مصلا هفت میلیارد ریال نیاز است که ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از محل کمک های مردمی هزینه این پروژه را تامین خواهد کرد.

وی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در همه شهرهای استان خوزستان ستاد فرعی دایر کرده است که در این ارتباط ستاد شهرستان امیدیه به نسبت جمعیت منطقه بیشترین حجم جمع آوری و جذب کمک های مردمی را داشته است.

چند ماهی از اعزام اولین گروه از متخصصین خوزستانی برای بازسازی حرم می گذرد و امروز خبرهای خوبی از سوریه می رسد در این مدت  ستاد بازسازی عتبات خوزستان توانسته است سقف مصلی را بازسازی کند تعویض قطعات سیستم های برودتی و حرارتی حرم و مصلی، راه اندازی ورفع نقص همراه باتعویض قطعات ژنراتورهای برق حرم ومصلی، بازسازی کامل و نیم پلی استرکاری درب بزرگ ورودی آقایان به همراه کتیبه سردرب، درب رواق، سردرب بزرگ باب نساء انجام شده است. و قرار است به زودی مرمت طلاکاری گنبد حرم  و مرمت کاشی کاری گلدسته های حرم  توسط خوزستانی در حرم حضرت زینب به پایان برسد.

منبع:رهیاب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال