تازه ترین
خانه » اخبار » مردم خوزستان در بازسازی و مرمت چهار طرح عتبات عالیات مشارکت دارند
مردم خوزستان در بازسازی و مرمت چهار طرح عتبات عالیات مشارکت دارند

مردم خوزستان در بازسازی و مرمت چهار طرح عتبات عالیات مشارکت دارند

۸۱۹۸۶۱۴۳-۷۰۵۶۱۷۰۰

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت:مردم دوستدار اهلبیت استان در نوسازی و مرمت چهار طرح در عتبات عالیات واقع در سوریه و عراق مشارکت داردند.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی سه شنبه در حاشیه برگزاری گردهمایی فصلی مسئولان ستادهای عتبات عالیات خوزستان در آبادان به خبرنگاران گفت:این طرح ها شامل مشارکت در ساخت گنبد طلای حرم امام علی(ع)، مرمت و تعمیر گنبد، گلدسته ها و صحن حرم حضرت زینب سلام الله علیها، ساخت دو درب حرم مسلم بن عقیل و مشارکت در ساخت صحن عقیله بنی هاشم است.
وی از تجهیز کارگاه، جوشکاری و طلاکاری و نصب داربست دور گنبد حرم مطهر امام علی(ع) خبر داد و اظهار داشت:این طرح که مایه افتخار مردم استان خوزستان است با مشارکت تولیت حرم در حال انجام است و مرمت گنبد امام علی علیه سلام به مدت ۱۸ ماه انجام می شود.
حجت الاسلام موسوی پیشرفت فیزیکی این طرح ها را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:استادکاران ایرانی در سه شیف کاری تعمیر ۱۰ هزار خشت طلای گنبد امام علی را با توجه به قدمت ۳۰۰ ساله و اکسید شدن مس گنبد انجام می دهند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان افزود:استادکاران ایرانی هم اکنون در حال بنایی گنبد و آماده سازی گنبد برای نصب خشت های طلا هستند و برابر برنامه ریزی، تلاش می شود نخستین خشت طلا در اردیبهشت سال آینده نصب شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان همچنین با تجلیل از کمک مردم ولایتمدار استان در بازسازی عتبات عالیات در عراق و سوریه، گفت:مبلغ مورد نیاز برای بازسازی و ترمیم گنبد حضرت علی علیه السلام ۵۰ میلیارد ریال است که برای تامین آن نیاز به مشارکت و نذورات مردمی است.
حجت الاسلام موسوی همچنین از پایان مرمت و تعمیر گنبد، گلدسته ها و صحن حضرت زینب(س) خبر داد و افزود:سال آینده طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) انجام می شود.
حجت الاسلام موسوی به ساخت دو درب حرم حضرت مسلم بن عقیل توسط مردم آبادان اشاره کرد و بیان داشت:سال آینده سه یا چهار شهرستان، طرح های بازسازی عتبارت عالیات را مستقیم اجرا می کنند.
ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در توسعه ،بازسازی و نوسازی اعتاب مقدسه در کشور عراق و سوریه فعالیت دارد.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال