تازه ترین
خانه » اخبار » مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) افتتاح می‌شود/ رتبه اول خوزستان در توسعه عتبات
مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) افتتاح می‌شود/ رتبه اول خوزستان در توسعه عتبات

مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) افتتاح می‌شود/ رتبه اول خوزستان در توسعه عتبات

گروه اجتماعی ــ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اعلام اینکه مراحل پایانی ساخت و تجهیز مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) به همت مردم خوزستان در حال انجام است، گفت: این مهمان‌سرا تا پایان بهمن افتتاح می‌شود.

مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) افتتاح می‌شود/ رتبه اول خوزستان در توسعه عتبات

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، با اعلام اینکه مراحل پایانی ساخت و تجهیز مهمان‌سرای حرم حضرت زینب(س) به همت مردم خوزستان در حال انجام است، گفت: با توجه به اینکه حرم حضرت زینب(س) در بین حرم‌های مطهر مضیف و مهمان‌سرا نداشت، بعد از بازسازی و مرمت نقاط آسیب‌دیده حرم بر اثر جنگ، به فکر احداث مضیف و مهمان‌سرا در حرم افتادیم.

بر این اساس زمینی از حرم گرفته و بر اساس توافق‌نامه شکل‌گرفته احداث این مهمان‌سرا از سال ۹۶ آغاز شد.

وی با بیان اینکه روند ساخت این مضیف و مهمان‌سرا طبق موعد مقرر انجام شده است و تا پایان بهمن افتتاح می‌شود، اظهار کرد: این پروژه در مساحتی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث شده و حدود ۲۰۰ متر با حرم مطهر حضرت زینب(س) فاصله دارد. موسوی گفت: ساختمان این مضیف و مهمان‌سرا که هدیه مردم استان خوزستان به حرم مطهر است، در پنج طبقه احداث شده و دارای ۳۲ واحد، آشپزخانه مجهز، سالن رستوران و سردخانه مجهز است.

نیروهای فنی مورد نیاز ساخت مضیف و مهمان‌سرا و همچنین مصالح پروژه از استان خوزستان تأمین شدند.

مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان افزود: این کار با همت خوبی انجام شده و از مردم تقاضامندیم تا پایان پروژه با ما همکاری کنند.

در حال حاضر نیازمندی‌های ما سیمان برای تکمیل پروژه مهمان‌سرا و همچنین تکمیل صحن حضرت فاطمه(س) و صحن حضرت زینب(س) در نجف و کربلا است.

موسوی با اعلام اینکه ستاد عتبات عالیات در استان خوزستان در سال جاری به عنوان ستاد برتر انتخاب شد‌، گفت: در حقیقت مردم استان خوزستان هستند که به این رتبه دست پیدا کردند.

ما به مردم تبریک می‌گوییم و از آنها قدردانی می‌کنیم. ان‌شاءالله هدایای آنها استمرار پیدا کند تا همچنان بتوانیم در پروژه‌های توسعه و بازسازی حرم‌های مطهر سهیم باشیم.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال