تازه ترین
خانه » اخبار » نشست هم‌اندیشی نمایندگان مواکب دو مرز شلمچه و چذابه برگزار شد
نشست هم‌اندیشی نمایندگان مواکب دو مرز شلمچه و چذابه برگزار شد

نشست هم‌اندیشی نمایندگان مواکب دو مرز شلمچه و چذابه برگزار شد


گروه اجتماعی ـ نشست هم‌اندیشی نمایندگان مواکب دو مرز شلمچه و چذابه طی دو روز، ۳۰ و ۳۱ تیرماه از سوی کمیته ستاد اسکان، تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خوزستان برگزار شد.
به گزارش ایکنا از خوزستان، نشست هم‌اندیشی نمایندگان مواکب دو مرز شلمچه و چذابه طی دو روز، ۳۰ و ۳۱ تیرماه با حضور مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان برگزار شد.
روز گذشته ۳۰ تیرماه این نشست با حضور مسئولان مواکب شلمچه از شهرهای خرمشهر، آبادان، ماهشهر، امیدیه، بهبهان، شادگان، رامهرمز و کارون در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد و امروز ۳۱ تیرماه نیز نمایندگان مواکب محور چذابه از شهرهای اهواز، دشت آزادگان، دزفول، حمیدیه، هویزه و شوش در این نشست که در چذابه برگزار شد، حضور پیدا کردند.
حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، ضمن تبریک دهه کرامت و فرارسیدن سالروز امام رضا(ع) درباره این برنامه دو روزه گفت: امروز و روز گذشته نشست هم‌اندیشی مواکب دو مرز شلمچه و چذابه با حضور نمایندگان این مواکب برگزار شد.
وی توضیح داد: با توجه به اینکه به اربعین حسینی نزدیک می‌شویم و مردم خوزستان در این ایام میزبان زائران حضرت سیدالشهدا(ع) هستند، تصمیم‌گیری شد تعدادی از مسئولان مواکب مؤثر به نمایندگی از سایر مواکب هر بیست روز یک جلسه در یکی از شهرستان‌ها برگزار کنند.
موسوی گفت: روز گذشته شنبه ۳۰ تیرماه با تعدادی از مواکب در پایانه شملچه و امروز ۳۱ تیرماه با تعداد دیگری از مواکب مؤثر در مرز چذابه جلسه برگزار شد. این جلسات به منظور هم‌اندیشی در خصوص پیگیری امورات جاری مواکب در اربعین ۹۷ و ساماندهی مواکب تشکیل شدند.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: در این نشست‌ها موضوعاتی از قبیل فعالیت‌های فرهنگی مواکب، تأکید بر پیشگیری از اسراف، برگزاری نماز جماعت، جمع‌آوری هدایای مردمی، فعال کردن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در دو پایانه مطرح شد.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال