تازه ترین
خانه » اخبار » نصب حائل(قاطع) شیشه اى جدید اطراف ضریح حرم مطهر علوی
نصب حائل(قاطع) شیشه اى جدید اطراف ضریح حرم مطهر علوی

نصب حائل(قاطع) شیشه اى جدید اطراف ضریح حرم مطهر علوی

۱amk13ii - Copy

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات و به نقل از مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان حائل(قاطع) استیل و شیشه ای جدیدی در اطراف ضریح مطهر به جای حائل(قاطع) چوبی سابق طراحی ونصب شد.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در این رابطه به واحد خبر روابط عمومی این ستاد گفت: حائل(قاطع) اطراف ضریح مطهر که فضای زیارتی آقایان را از بانوان جدا می کند توسط چند تن از خیرین آبادانی وتهرانی سفارش ساخت داده شد که پس از اتمام کار ساخت به نجف اشرف منتقل و توسط استاد کاران ایرانی درحرم مطهر امام علی علیه السلام نصب گردید.

وی افزود: حائل(قاطع) جدید از کیفیت ومقاومت بسیار بالایی برخوردار است و طبق آزمایش کنترل کیفیت صورت گرفته مقاومت آن بیش از ۲ تن است.۱amk16dk - Copy

این حائل(قاطع) از جنس استیل ۳۱۶ ضد زنگ و شیشه و میلگرد ساخته شده است که دارای  ۲۸ عدد ستون به ارتفاع دو متر، ۲۸ صفحه شیشه ضد گلوله و۲۸ عدد گل روی هر ستون به اسم الله و پنج تن ال عبا می باشند.۲۰۱۷۰۵۱۶_۱۷۰۲۳۷(۰)

روی قاب های استیل نام مبارک علی ابن ابی طالب (ع)با استیل طلایی رنگ تزئین و روی قاب های شیشه ای نام مبارک امیرالمومنین(ع) تزئین شده است.

طراحی قاب ها توسط مهندسین و طراحان ایرانی تهیه و بر روی قاب های شیشه ای و ستون های استیل و گل های روی ستون ها بصورت زیبا و بدیعی در آمده است .

این حائل(قاطع) بوسیله آرماتوربندی به طول ۲۸ متر و۷ متر مربع بتن ریزی  مستحکم شده و قادر به تحمل فشار ۱۰۰۰ بار قدرت را دارد.۱oep97h3 - Copy

یادآور می شود حائل قبلی از جنس چوب بوده که بدلیل فرسودگی نیاز به تعویض داشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال