تازه ترین
خانه » اخبار » نصب 144 کتیبه ضریح مطهر امامین جوادین علیهماالسلام

نصب 144 کتیبه ضریح مطهر امامین جوادین علیهماالسلام

یکصدو چهل و چهار کتیبه نوسازی شده ضریح مطهر امامین جوادین علیهماالسلام بر مضجع شریف ایشان نصب شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، جمشید گودرزی مدیر صنعتی و هنری ستاد ضمن اعلام این مطلب گفت: این کتیبه ها شامل 110کتیبه ی میناکاری شده شعر در مدح حضرت موسی بن جعفر و حضرت جوادالائمه علیهماالسلام و 34 کتیبه اسماء الله می باشد که در طول سه سال گذشته نوسازی شدند.
وی ادامه داد: مرور زمان موجب از بین رفتن کتیبه های پیشین روی ضریح شده بود بنابراین ، به همت هنرمندان کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی در استان اصفهان و با استفاده از هنرهای قلمزنی، زرگری و میناکاری در راستای نوسازی این کتیبه ها با مینای لاجوردی و قهوه ای و سبز اقدام شد.
مدیر صنعتی و هنری ستاد بازسازی با اشاره به منابع تامین هزینه این طرح گفت: بانیان این پروژه مردم ولایتمدار شهرستان لنجان از استان اصفهان می باشند که با اهدای نذورات نقدی و غیرنقدی هزینه های این پروژه را متقبل شده اند.
وی با بیان اینکه نصب این کتیبه ها با شروع ماه شعبان آغاز شد عنوان کرد: با کار فشرده تیم نصاب جایگذاری قطعات در مدت یک هفته اجرا شد.
گودرزی در پایان خاطر نشان ساخت: همزمان با این کتیبه ها نهمین پرده که با هنرهای گل دوزی ،ملیله دوزی و خطاطی تهیه شده است تحویل تولیت حرم شد. همچنین 4 کتیبه ی پارچه ای نفیس مزین به هنرهای تزیینی با استفاده از مروارید و سنگهای قیمتی نیز جهت نصب در اعیاد به حرم مطهر اهداء شد که در نیمه شعبان بر ضریح مطهر آویخته خواهد شد.
منبع:سایت ستادبازسازی عتبات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال