تازه ترین
خانه » اخبار » نوسازی حرم حضرت رقیه(س) به ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شد
نوسازی حرم حضرت رقیه(س) به ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شد

نوسازی حرم حضرت رقیه(س) به ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شد

nshرییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از واگذاری پروژه نوسازی و مرمت حرم مطهر حضرت رقیه(س) در دمشق سوریه به این ستاد خبر داد.

 حجت الاسلام’سیدمحمود موسوی’ روز یکشنبه در نشست خبری با رسانه های گروهی در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان در اهواز بیان داشت: این پروژه به طور رسمی از سوی ستادبازسازی عتبات عالیات کشور به ستاد خوزستان واگذار شد و عملیات اجرایی این پروژه به زودی شروع می شود.

وی گفت: برای جذب مشارکت مردمی استان خوزستان ، به زودی شماره حساب ویژه نوسازی و مرمت حرم حضرت رقیه(س)افتتاح می شود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه گفت:خوشبختانه حرم مطهر حضرت رقیه (س) از سوی تروریست های تکفیری و سلفی آسیب ندیده است ولی بارگاه ملکوتی آن حضرت به دلیل اینکه زمانی زیادی از کار نوسازی گذشته است نیازمندمرمت و نوسازی است.

حجت الاسلام موسوی واگذاری مرمت و نوسازی حرم مطهر حضرت رقیه(س) به ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان را افتخاری ماندگار برای مردم ولایی و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(س) استان توصیف و ابراز امیدواری کرد با مشارکت فعال مردم اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شود.

وی با بیان اینکه همه پروژه هایی که ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در عراق و سوریه انجام داده و یا در حال انجام دارد از نذور و اعانات مردمی خوزستان بوده است افزود: این ستاد تاکنون هیچ اعتبار دولتی برای این پروژه ها دریافت نکرده و نخواهد کرد.

حجت الاسلام موسوی بازسازی حرم مطهر حضرت زینب(س) که مورد تهاجم وحشیانه تروریست های جنایتکار قرار گرفته را از دیگر پروژه های در دست اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان عنوان کردو گفت: حیاط ها ، درها و سامانه های خنک کننده زا و گرما زا به طور کامل مرمت و گنبد آسیب دیده حرم نیز با اهداء 250گرم طلا از سوی مردم خیر آبادان، بازسازی آن آغازخواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه نوسازی حرم مطهر حضرت زینب(س) در در اوایل سال جاری به این ستاد محول شد و افزود: سه سال بود این بارگاه ملکوتی زائر و متولی نداشت ولی امسال مردم خوزستان و متبرعین بامشارکت مثال زدنی مردم عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) پای کار آمدند و کمک های خوبی برای این پروژه اختصاص دادند.

وی مشارکت در ساخت صحن بزرگ حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف را یکی دیگر از پروژه های ستاد بازسازی عتبات خوزستان بیان کرد و گفت: سهم مشارکتی استان خوزستان در این پروژه بزرگ 60میلیارد ریال است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ابراز امیدواری کرد مرحله نخست صحن حضرت فاطمه زهرا(س) با زیربنای 218هزار متر مربع اواخر سال جاری به بهره برداری برسد.

وی ساخت شش در حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا و مرمت و نوسازی ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) را از دیگر پروژه های در دست انجام عنوان کرد و گفت: هر دو پروژه مراحل نهایی را طی می کنند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان هزینه طلاکاری ایوان حرم علوی را 120میلیارد ریال و ساخت شش در حرم امامین عسکریین(ع) را 15میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این ستاد علاوه بر اینکه تاکنون دهها محموله سیمان و میلگرد به شهرهای مقدس عراق ارسال کرده سالانه یکصد نیروی فنی و تخصصی داوطلب را برای پیشبرد پروژه های حرم های مطهر به عتبات عالیات و سوریه اعزام می کند.

منبع:ایرنا

یک نظر

 1. بیا یا فاطمه اندر خرابه
  عزای بی ریا دارد رقیه
  ز دست ساربانُ جهل و دوری
  به بابا شکوه ها دارد رقیه
  بیا ای یار پیشانی شکسته
  که با بابا صفا دارد رقیه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال