تازه ترین
خانه » اخبار » نگران تأمین هزینه پروژه​‌های بازسازی عتبات نیستیم
نگران تأمین هزینه پروژه​‌های بازسازی عتبات نیستیم

نگران تأمین هزینه پروژه​‌های بازسازی عتبات نیستیم

download (3)

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه نگرانی در زمینه تأمین هزینه‌ بازسازی گنبد حرم علوی از سوی مردم استان وجود ندارد، افزود: با وجود عشق و علاقه‌ای که مردم ما به اهل‌بیت(ع) و به ویژه حضرت امیرمؤمنان(ع) دارند، حمایت‌های لازم انجام می​شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، پیرامون برنامه ​های این ستاد در سال ۹۵ گفت: علاوه بر ادامه کارهای باقی‌مانده از سال ۹۴ همچون ساخت صحن حضرت فاطمه(س) و اعزام نیرو، اولویت کار ستاد، ترمیم و مرمت گنبد حرم حضرت امیرمؤمنان(ع) است که به مردم خوزستان واگذار شد و نیروهای استان در حال تلاش شبانه‌روزی هستند که این پروژه طبق قرارداد طی ۱۸ ماه به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه نگرانی در زمینه تأمین هزینه‌ بازسازی گنبد حرم علوی از سوی مردم استان وجود ندارد، افزود: با وجود عشق و علاقه‌ای که مردم ما به اهل‌بیت(ع) و به ویژه حضرت امیرمؤمنان(ع) دارند، حمایت‌های لازم انجام می​شود و ستاد استان باید سرعت عمل خود را در تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیش از این کند.

موسوی ادامه داد: دیگر پروژه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، توسعه صحن حضرت زینب(س) است نقشه آن طراحی شده و در سال ۹۵ کلنگ‌زنی می‌شود. توسعه صحن حرم حضرت رقیه(س) در سوریه نیز دیگر پروژه در دست اقدام است. به منظور تعمیر و توسعه حرم حضرت رقیه(س) جلساتی سال گذشته برگزار شد که امسال نیز پیگری می​شوند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: اتمام پروژه ساخت دو درب حرم حضرت مسلم بن عقیل(ع) دیگر پروژه است که در آبادان در حال پیگری است. پیشرفت کار تاکنون قابل توجه بوده است و امسال به پایان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت در بازسازی صحن امامین جوادین(ع) در کاظمین نیز در دست اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات استان است. استان‌های دیگر در انجام این پروژه مشغول به کار هستند و خوزستان نیز آمادگی خود را برای مشارکت در آن اعلام کرده است.

منبع: ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال