تازه ترین
خانه » اخبار » هدف گذاری جذب ۲۰میلیارد ریال کمک های مردمی برای نوسازی گنبد حرم امام علی(ع)تا پایان سال جاری
هدف گذاری جذب ۲۰میلیارد ریال کمک های مردمی برای نوسازی گنبد حرم امام علی(ع)تا پایان سال جاری

هدف گذاری جذب ۲۰میلیارد ریال کمک های مردمی برای نوسازی گنبد حرم امام علی(ع)تا پایان سال جاری

۸۱۹۵۸۴۹۳-۷۰۵۱۱۵۶۰

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز از هدف گذاری جذب ۲۰میلیارد ریال کمک های مردم دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت(ع) استان برای نوسازی گنبد حرم منور حضرت علی(ع) در نجف اشرف خبر داد.

عزیزالله زارعی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای جذب این میزان کمک های مردمی تا پایان سال جاری ، همایش خیران و خادمان ستاد عتبات عالیات کلانشهر اهواز ۲۵بهمن ماه با هدف جذب مشارکت های مردمی در گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان با حضور آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز برگزار می شود.
وی گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده باید تا پایان سال جاری ۲۰میلیارد ریال از کمک های مردمی استان جذب و به حساب ستاد عتبات عالیات مرکز واریز تا در طرح نوسازی گنبد حرم علوی هزینه شود.
زراعی با بیان اینکه از سه ماه پیش طرح نوسازی گنبد حرم علوی با افتخار به مردم خوزستان واگذار شده است افزود: با اجازه آیت الله سیدعلی سیستانی از مراجع معظم تقلید در نجف اشرف ، طرح نوسازی گنبد حرم منور حضرت علی (ع) در مدت ۱۸ماه با ۵۰میلیارد ریال انجام می شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز در ادامه گفت: گنبد حرم حضرت علی (ع) ۳۰۰سال پیش ساخته شده و به علت قدمت طولانی ، خشت های آن فرسوده شده و نیازمند نوسازی و بازسازی است.
وی گفت: برای طلاکاری هر خشت گنبد حرم حضرت علی (ع) ۱۰گرم طلا مورد نیاز است و هزینه طلاکاری۱۰هزار خشت گنبد ۵۰میلیارد هزینه دربر خواهد شد که همه هزینه ها با مشارکت مردم خوزستان تامین خواهد شد.
زراعی افزود: همه مراحل نوسازی گنبد از صفر تا ۱۰۰ آن توسط خوزستانی ها انجام خواهد شد و به لطف الهی پیش از موعد مقرر کار نوسازی و طلاکاری گنبد حرم حضرت علی (ع) به پایان خواهد رسید.
شماره حساب ۱۸۰۰۰۵۶نزد بانک سپه برای واریز کمک های مردمی برای طرح نوسازی و طلاکاری گنبد حرم حضرت علی (ع) در نظر گرفته شده است.
به گفته زراعی مردم مومن و متدین خوزستان می توانند کمک های نقدی و غیرنقدی(طلا) و هر نوع کمک دیگر را به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و دفاتر تابع برای مشارکت در طرح نوسازی گنبد حرم حضرت علی (ع) تحویل دهند.
ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با مشارکت مردم تاکنون طرح طلاکاری ایوان حرم مطهر حضرت علی (ع) را با ۱۲۰میلیارد ریال اعتبار به پایان رسانده ضمن آنکه پنج در از شش در حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا را تحویل داده است.
اعتبارات هزینه شده توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان برای نوسازی حرم های اهل بیت(ع) در کشورهای عراق و سوریه تنها از طریق کمک های مردمی صورت می گیردو هیچ گونه اعتبار دولتی برای آن هزینه نشده و نخواهد شد.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال