تازه ترین
خانه » اخبار » همکاری ایران و عراق در پذیرایی از زائران اربعین
همکاری ایران و عراق در پذیرایی از زائران اربعین

همکاری ایران و عراق در پذیرایی از زائران اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از همکاری گسترده ایران و عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی (ع) خبر داد و گفت : در اربعین برای ۵۰ هزار نفر در نجف، ۵۰ هزار نفر در کربلا و ۳۰ هزار نفر در موکب‌های بین راه مکان خواب در نظر شده است .

 635233228628364198

پلارک در نشست مشترک با رئیس دیوان وقف شیعی عراق با اشاره به درخواست این کشور برای حضور پررنگ جمهوری اسلامی ایران در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) گفت: بر این اساس در حال ارسال محموله های غذایی و تدارکاتی به عراق هستیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های اولیه در این مدت بیش از 700 هزار وعده غذا بین زائران توزیع می شود.

رئیس دیوان وقف شیعی عراق نیز با ابراز خرسندی از مشارکت مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در برگزاری این مراسم گفت: عراق در شرایط خاصی بسر می برد و پیش بینی می شود تعداد زائران امسال بیشتر شود.

سید صالح الحیدری با بیان اینکه اربعین فضای همدلی بین شیعیان و دوستداران اهل بیت علیهم السلام است افزود: برای ورود امکانات از ایران اقدامات زیادی از جمله تسهیلات گمرکی در نظر گرفته شده است.

وی با پیش بینی اشتیاق بالای ایرانیان برای حضور در مراسم اربعین امسال گفت: به علت این استقبال احتمالا در مبادی ورودی مرز شاهد ازدحام جمعیت و بروز برخی مشکلات باشیم که امیدوارم مردم ایران صبر و از خودگذشتگی نشان دهند تا شاهد مراسمی باشکوه در اربعین حسینی (ع) باشیم.

منبع:واحد مرکزی خبر

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال