تازه ترین
خانه » اخبار » پاسخ‌های آیت الله دستغیب به شبهه افکنی‌ها در خصوص بازسازی عتبات
پاسخ‌های آیت الله دستغیب به شبهه افکنی‌ها در خصوص بازسازی عتبات

پاسخ‌های آیت الله دستغیب به شبهه افکنی‌ها در خصوص بازسازی عتبات

۰۰٫۰۰۰۱

تولیت آستان مقدس شاهچراغ گفت: اینکه بعضی تصور می‌کند نیازی به بازسازی عتبات و صرف هزینه در این امر نیست، مغرضانه است

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (شاهچراغ) علیهم السلام در دیدار با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس افزود: شبهه افکنان و منتقدان بازسازی عتبات کسانی هستند که با هزینه‌های نجومی کاخ‌های مجلل می‌سازند و خرج و اسراف‌های زیادی در عیش و نوش در محرمات الهی می‌کنند.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) اظهار کرد: افراد مغرض و مخالف بازسازی اعتاب مقدسه برای اینکه زندگی مادی خود را تامین کنند، هرکاری انجام می‌دهند اما این افراد که می‌گویند بجای بازسازی عتبات به فقرا کمک شود، آیا خود نیز در عمل به فقرا و مستمندان کمک می‌کنند؟

آیت الله دستغیب با بیان اینکه در زیارت حرم های مطهر، مردم با میل و رغبت هدایایی به حرم‌های مطهر تقدیم می‌کنند، ادامه داد: با گرایش به سیره ائمه طاهرین(ع) ازجمله حضرت امام حسین(ع) انفاق‌ و رسیدگی به فقرا و محرومین به حد بسیار بالایی می‌رسد و یقیناً کسی که به زیارت می‌روند از مال خود به فقرا و نیازمندان نیز کمک می‌کنند.

وی افزود: کسانی که به زیارت آن امامان معصوم‌(علیهم السلام) در عتبات عالیات مشرف می‌شوند، حقیقتا به یک توفیق بزرگ دست پیدا می‌کنند.زیارت به نوبه خود دارای اجر و منزلت بسیار بزرگی است ولی اجر بیشتر را کسانی می‌برند که جهت استقبال از زائرین این آستان های مقدس و مهمانان الهی و پیامبر مکرم اسلام(ص)‌ شرایط را فراهم می‌کنند.

وی تصریح کرد: یکی از مواردی که بین مسلمان مورد اجماع است، مودت و دوستی با اهل قربا و خویشاوندان پیامبر (ص) بوده که این کار اجر رسالت می باشد و آنچه در روایات شعیه و هم سنی مسلم است که قربا، وجود مبارک امیرمومنان حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س)، حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) می‌باشند.

آیت الله دستغیب گفت: دوستی و علاقه به اهل بیت رسول الله (ص) که موجب ارتباطی باطنی و قلبی ایجاد می شود مختص به حیات آن بزرگواران نیست لذا ضرورت پیدا می کند به آن مکانی که بدن مطهر امامان معصوم مدفون است، عنایت ویژه داشته باشیم.

وی در رد شبهه‌افکنی‌ها در خصوص توسل و زیارت قبور مطهر ائمه به داستان حضرت یوسف در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: وقتی پیراهن حضرت یوسف(ع) برای حضرت یعقوب(ع) که نابینا شده بود، آوردند، چشم آن حضرت بینا شد.این داستان قرآنی نشان می‌دهد که تبرک جویی به شخصییت‌های الهی دارای برکاتی از جانب خدای متعال است.

وی افزود: زیارت و تبرک جویی به ضرایح مبارک آن حضرات و آنچه در آن حرم های مطهر است باعث می‌شود که به واسطه شخصیت بزرگ الهی و مقام ولایت اهل بیت(ع) خدای متعال برکاتش را بر اهل زیارت نازل کند.

آیت الله دستغیب ادامه داد:  مطمئنا برکاتی که خدای متعال در آن مکان مقدس نازل می کند رحمتی که نسبت به بندگانش دارد و دارای یک اصل و قاعده اساسی می باشد.

وی با بیان اینکه کاری که شما عزیزان در مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال انجام هستید کار بسیار پر ارزشی است گفت: امیدوارم بیش از گذشته در این امور مقدس موفق باشید، طبیعتا  با این همه حجم دوستی مردم دوستدار اهل بیت (ع) که روزافزون می باشد باید یک چنین زمینه های فراهم و و برنامه ریزی جهت توسعه حرم ها و امکانات و تجهیزاتی که لازم است تهیه و انجام پذیرد.

تولیت معظم آستان مقدس احمدی و محمدی (علیهم السلام) در پایان صحبت های خود با بیان این موضوع که بسیار مایل و راغب هستیم که بین حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی الکاظم (ع) و حرم مطهر حضرت محمدابن موسی الکاظم(ع) با عتبات عالیات ارتباط تنگاتنگی برقرار باشد، تصریح کرد: انشاالله از ظرفیت و حداکثر امکاناتی که در حرم حضرت شاهچراغ (ع) می باشد بتوانیم در جهت بازسازی عتبات عالیات یاری کنیم و مردم به این امر مقدس ترغیب و همیاری خواهیم کرد. این نوع  همراهی و همکاری در این راه مقدس و با برکت باعث می شود توشه با برکت جهت آخرت خود ذخیره کنیم.

منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال