تازه ترین
خانه » اخبار » پخت روزانه ۴ هزار قرص نان در مرز چذابه
پخت روزانه ۴ هزار قرص نان در مرز چذابه

پخت روزانه ۴ هزار قرص نان در مرز چذابه

photo_2016-11-17_10-29-40گروه اجتماعی: مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای دشت آزادگان با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و شهرستان دشت آزادگان به مرکز پخت نان برای زائران اربعین حسینی در چذابه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان به مرز چذابه، مرکز آموزشی فنی و حرفه ای دشت آزادگان با همکاری ستادبازسازی عتبات عالیات استان و شهرستان دشت آزادگان به مرکز پخت نان برای زائران اربعین حسینی در چذابه تبدیل شده است.

عبدالنبی مرعی معاون این مرکز آموزشی گفت: طبق هماهنگی با ستاد بازسازی عتبات عالیات دشت آزادگان بخش خواهران این مرکز به محلی برای تهیه و توزیع نان محلی برای زائران تبدیل شده است.

وی گفت: بانوان در این مرکز در دو نوبت به پخت نان می‌پردازند و در هر نوبت ۲ هزار قرص نان پخت می‌شود. چون تقاضا زیاد است با هماهنگی ستاد عتبات دشت آزادگان در روستاهای منطقه آرد توزیع می‌شود و توسط بانوان روستایی پخت و پس از آن جمع آوری شده و پس از بسته بندی به چذابه ارسال می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان در حاشیه بازدید از مرکز پخت نان محلی برای زائران اربعین در دشت آزادگان گفت: ستاد عتبات عالیات دشت آزادگان از ستادهای فعال استان است. مردم این شهرستان محبان اهل بیت(ع) هستند و در صحنه های بازسازی حضور بسیار خوب و قابل توجهی دارند.

وی بیان کرد: این مردم با همه وجود به اعتاب مقدسه خدمت می کنند و خانه همه مردم خوزستان در ایام اربعین موکب است.  خوزستان در این ایام یک دست برای خدمت به زائران موکب شده است. این خدمت بزرگ در شهرهای مرزی از جمله سوسنگرد، بستان، خرمشهر ، آبادان و روستاهای اطراف تقسیم شده است.  آردی که پخت می شود توسط خیرین تامین شده است.

 موسوی ادامه داد: ۱۵۰ بانو برای پخت نان محلی داوطلب شدند که بر حسب نیاز در در نوبت کار می کنند. این خدمت بانوان بی نظیر است که با اشتیاق و بدون چشمداشت در این مرکز برای زائران نان پخت می کنند.

 مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان ادامه داد: این خدمت مانند دوران دفاع مقدس به. صورت خودجوش انجام شده است. این کار در نوع خود الگویی برای همه بانوان ما است. این حرکت ارزشمند است و بدون چشمداشت کار کردن این بانوان معلوم می سازد که کار برای امام حسین علیه السلام است.

وی در پایان از همه بانوان خدمت رسان در این مرکز تقدیر و تشکر کرد.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال